Botulinum Toksini & Dolgu Uygulamaları

Kırışıklık
Terleme
Dudak Dolgusu
Kaz Ayağı
Işık Dolgusu

Kırışıklıkla Mücadele

ANA SAYFA / HİZMETLER 

Yüzümüzde ki kırışıklıklar bizi yaşımızı ele veren en temel unsurlardır. Bu durumda kırışıklıklarla mücadele edebilirsek her zaman daha genç bir görünüme kavuşuruz.

Kırışıklıklar oluşmadan alacağımız tedbirler, kırışıklıklar oluştuktan sonra tedavi etmekten çok daha kolaydır.

Doktorumuza Sorun

Merak ettiğiniz konuları Dermatoloji Uzman Dr. Nagehan Saniç'e sorabilirsiniz.

Botulinum Toksini

Yaşımız ilerledikçe mimiklerimizin etkisi ile cildimizde mimik kırışıklıkları oluşmaya başlar. Mimik yapmadığımız halde kırışıklıklar görünür halde kalırlar. Örneğin göz kenarında ki kaz ayakları, kaşların arasında ki dikey çizgiler, alnımızdaki yatay çizgiler, dudak kenarlarında ki gülümseme çizgileri, dudak üstlerindeki dikey çizgiler. Bu çizgiler oluşmadan önce mimik kaslarımıza yapılacak botolinium toksini uygulaması sayesinde kalıcı kırışıklıklardan kurtulabiliriz.

Botulinum Toksini uygulaması mimik kaslarını gevşetici etkisi olan bir toksindir. Toksin olması sebebiyle uzman doktorlar tarafından yapılabilen bir uygulamadır.

Dolgu

Yüzdeki ince çizgilerin yok edilmesi veya hacim kazandırmak için uygun dolgu maddeleri ile yapılan enjeksiyon uygulamalardır. Oluşmuş olan alın çizgileri, burun kenarında ki gülümseme çizgilerini açmak için kullanılabilir. Bunun yanında simetrik olmayan görüntünün simetrik hale getirilmesi içinde uygulama yapılabilir. Derin sivilce ve yara izlerinin cilt seviyesine gelmesi içinde dolgu maddelerinden faydalanılır.

Dolgu maddelerinin çeşitleri olmakla beraber kalıcılık süreleride farklıdır. 4 ay ile 2 yıl arasında kalıcı olabilen dolgu maddeleri mevcuttur.

Ankara da dudak dolgusu fiyatları 0312 434 44 54

Dudak Dolgusu

Dudaklarımız istediğimiz dolgunlukta olmayabilir veya zaman geçtikçe dudaklarımız incelmeye ve formunu kaybetmeye başlar. Dudaklarımızı istediğimiz dolgunluğa getirmek için hyaluronik asit dolguları ile yapılan uygulamaları tercih edebiliriz. 

Dudak dolgusunun zararları
Burun kaldırma botulinum toksini fiyataları

Burun Kaldırma ve Kaş Kaldırma

Burnumuzun uç kısmının hemen altında, burun ucumuzu aşağı çeken kaslar vardır. Bu kaslar gülümseme ve konuşma sırasında burun ucunu aşağı çekerek mimiklerimizi destekler.  Bu kaslar botulinum toksini uygulaması ile gevşetilerek burun ucunun 1-2 mm. yukarı kalkması sağlanır.

Yanak, Çene, Şakak Dolgusu

Yaş almaya başladıkça bu bölgelerde ki yağ dokusu azalır. Aynı zamanda bu bölgeler yer çekime karşı koyma güçlerini yitirirler. Bu durumda hyaluronik asit dolguları ile bu bölgeleri eski formuna kavuşturmak mümkündür.

Çene bölgesinde ise yaşla beraber geri çekilme ve küçülme başlayabilir. Bunun için çene kemiğinin önüne ve arkasına yapılan dolgularla çene görüntüsü ve yüz kontürünüz yeniden oval hatlara sahip olur.

Terleme için Botulinum Toksini

Terleme problemi kişlerin iş hayatını ve sosyal hayatını olumsuz yönde etkiliyen bir problemdir. Özellikle aşırı terleyen kişiler bu durumdan rahatsızlık duyarlar. Terleme sadece yaz aylarında değil, her mevsimde olabilir. Aşırı terleme yapısal bir durumdur. Terleme tedavilerinde çok yaygın olarak botulinum toksini uygulaması yapılır. Ter bezlerine enjekte edilen botulinum toksini sayesinde, ter bezlerinin ter salgılamaları geçici olarak durdurulur. Uygulamadan 3-7 gün sonra botulinum toksini etkisini göstermeye başlar.

Kol altı terlemesi için botulinum toksini uygulaması

Kolaltı Terleme

Koltuk altı terlemesi kıyafetlerimizden dahi görünerek rahatsız edici bir görüntü oluşur. Bunun için kol altı ter bezlerine uygulanan botulinum toksinisayesinde terleme durur. Kişiye göre 4-8 ay arasında tekrar edilmesi gerekir.

El terlemesi botulinum toksini fiyatları Ankara

El Terleme

Aşırı el terlemesi olan kişiler gündelik hayatlarında tokalaşmaktan bile imtina ederler. El terlemesi için botulinum toksini biraz ağrılı bir uygulamadır. Uygulamadan önce lokal anestezik kremler kullanılarak ağrı/acı hissi azaltılır.

Ayak terlemesi için botulinum toksini fiyatları

Ayak Terleme

Ayak terlemelerinde ise önce doktorumuzun muayenesi ile başka bir sebep olup olmadığı teşhis edilir. Altta yatan başka bir sebep yok ise terleme botulinum toksini uygulaması yapılabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altlarındaki çökmeler, morluklar ve göz altı torbaları için geliştirilmiş bir dolgu yöntemidir. Zamanla göz bölgesinin etrafında ki yağ dokusunun özelliğini kaybetmesiyle oluşan bu tür problemler için göz altı ışık dolguları geliştirilmiştir.

Göz altı ve göz çevresi için özel olarak üretilen bu dolgu maddeleri göz çevresine daha homojen yayılırlar. Bu sayede dolgu uygulamasından sonra doğal bir görünüm ortaya çıkar. Bu tür özel dolguların kullanılmasının amacı ise göz çevresinde ki deri yapısının farklı olmasından dolayı komplikasyon risklerini azaltmayı hedeflemektir.

Hemen Fiyat Alın

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALANLARI DOLDURUN

Botulinum Toksini, Dolgu, Terleme, Göz Altı Işık Dolgusu

sıkça sorulan sorular

Selamlar, alnımda yatay çizgiler ve yağlanma problemi var bu yöntemlerden hangisi benim için uygun olur.

Selamlar, alın çizgileri ve yağlanma için hangi yöntemin veya yöntemlerin size uygun olacağına doktorumuz  sizi gördükten sonra karar verecektir. Genel bir bilgi vermek gerekirse yağlanma problemleri için yöntemi, alın çizgileri için ise botulinum toksini veya dolgu uygulaması yapılabilir.

Merhaba, 51 yaşında bir bayanım, karma bir cilde sahibim. Dudak çevremde ve çenemde çizgiler var. Göz kenarlarımda da kaz ayakları var. Cildimde hafiften sarkmalar oluşmaya başladı.cildimi canladırmak ve gençleştirmek istiyorum. Yapılması gereken işlemler hakkında bilgi verirmisiniz?

Merhaba Selma hanım, dudak kenarındaki çizgiler için Dolgu uygulaması, göz çevresindeki kaz ayağı bölgesi içinde botulinum toksini uygulaması yapılması gerektiğini söyleyebiliriz.  Sarkmalar için cilt sıkılaştırıcı tedaviler var. RF ( Radyo Frekans özellikli uygulamalar) Genellikle 4-6 seans arasında 15 günde 1 kez yapılıyor. Bunlar sadece size ışık tutması için verilen bilgiler en kesin bilgiyi doktorumuz sizi gördükten sonra verebiliriz. Tüm uygulamalar doktorumuz tarafından yapılıyor. Sağlıklı günler dileriz.

Ben 52 yaşındayım, alnımda ve göz kenarlarımda çizgiler oluştu, bu çizgileri yok etmek mümkün mü?

Merhaba Hatice hanım, doktorumuz sizi gördükten sonra bu çizgileri yok etmek için dolgu, botulinum toksini, Fraksiyonel lazer, SR veya ST uygulamaları, gibi yöntemlerden birini önerecektir. Kırışıklıklar için kliniğimizde bir çok işlem yapılmaktadır. Bu işlemler sonucunda şikayetlerinizden kurtulabileceğinize inanıyoruz.

Dudaklarımız daha dolgun görünmesini istiyorum, araştırdığım kadarı ile dudak dolgusu yaptırmam gerekiyor. Dudak dolgusu fiyatlarınızı öğrenebilir miyim? Dudak dolgusu kalıcı bir uygulama mıdır?

Sinem hanım maalesef doktorumuz sizi görmeden fiyat veremiyoruz. Kliniğimizi ziyaret ederseniz hem doktorumuzla görüşürsünüz, hem de fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. İkinci sorunuz cevabı; dolgu uygulamalarının hiç biri kalıcı yöntemler değildir. Dolgu maddeleri çeşitlerine göre 4 ay ile 2 yıl arasında etkinliklerini sürdürüler. Sizin için karar verilecek dolguya göre bu sürelerde belli olacaktır.

Sizi arayalım mı?

Kliniğimiz

Google Müşteri Yorumları