Çilleriniz size ne demeye çalışıyor ?

Öncelikle çiller çok normaldir. Amerikalı doktorlar “ Çiller, cildinizin sizi güneşten korumaya çalışırken melaninin aşırı üretiminin bir sonucudur” diye açıklıyorlar. Melanosit adı verilen hücreler UV ışığını emdiğinde savunma mekanizması olarak daha fazla melanin üretirler.

 

Neden bazı insanların çilleri varken diğerlerinin yoktur ?

Genellikler çiller kızıl cilt tonuna sahip insanlarda yaygın olan belirli bir genden kaynaklanmaktadır. Ancak herhangi bir cilt tonunda da görülebilir.

 

Çillerinizin size söylemeye çalıştığı şey

Çiller sağlıksız değildir ancak cildinizin risk altında olabileceğinin bir işaretidir. Çilleri olan insanlar daha açık tenli olma eğilimindedir. Dolayısıyla açık tenli olanlar cilt kanserine daha yatkın olma eğilimindedirler. Çünkü UV ışınlarından daha az korunmaktadırlar. Tabi güneş koruyucu krem kullanmak herhangi bir cilt tonu için önemlidir. Eğer cilt yapınıza iyi bakmaz ve takip etmezseniz gen yapınız ne olursa olsun kanser riski taşıyan noktalar çillerle karışabilir.

 

Peki çillerden kurtulmak mümkün mü?

Evet. Çillerden lazer ile kurtulmak mümkündür. Lazer uygulaması yapılan çiller 3-4 gün içinde dökülürler. Çillerin durumuna ve cilt yapısına göre ortalama olarak 2-4 seans uygulama gerekebilir.

 

Daha fazla bilgi için kliniğimizin lazerle çil silme sayfamızı bu linkten inceleyebilirsiniz.

Paylaş:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

myelos

İlgilinizi çekebilir

Cildinizin iyi görünmesi için 4 bakım önerisi

Cildinizi sürekli olarak temiz tutun Düzenli olarak sabahları ve akşamları cilt temizliğini yapmalısınız. Cilt temizliğinin daha etkili olması için temizlikten sonra tonik kullanmalısınız Cilt gözeneklerinin

Daha fit olmanızı sağlayacak 3 yöntem !

Herkesin cilt ve vücut yapısı benzersizdir. Vücut yapınız bazı durumlarda sizi belirli türden giysiler giymekten alıkoyabilir ve özgüveninizi olumsuz yönde etkileyebilir. Sizin için güzel haberlerimiz