Daha fit olmanızı sağlayacak 3 yöntem !

Herkesin cilt ve vücut yapısı benzersizdir. Vücut yapınız bazı durumlarda sizi belirli türden giysiler giymekten alıkoyabilir ve özgüveninizi olumsuz yönde etkileyebilir.

Sizin için güzel haberlerimiz var! Vücudunuzun saha sıkı ve genç görünmesini sağlamak için selülit bölgesel zayıflama ve incelmeyi hedef alan ve azaltan birkaç tedavi önerimiz olacak.

Öncelikle selülit nedir ve nereden geliyor ?

Selülitli cilt, yağ bantları veya yağ odacıkları olarak bilinen, cildin altında biriken bir yağdan oluşur. Bu yağ bantları zamanla ve basınçla dışarı doğru itilerek  cildin çukurlaşmasına neden olur.  Selülitli bi cilt çok yayğın bir durumdur. Kadınların %80 ile % 90’nında selülit görülmektedir. Bacaklarda, karında, ve kalçalar selülit oluşumunun en yaygın olduğu alanlardır.

Vücudunuzda bulunan selülit miktarı yaşınıza, genetiğinize ve vücut yağ oranınıza bağlı olarak değişmektedir.

Cildiniz yaşlandıkça incelir ve cilt esnekliği azalır. Bu nedenle kliniğimizde hastalarımızın çoğu hem selülit hem de bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma için gelmektedir.

 

Selülit, bölgesel incelme ve sıkılaşma tedavileri

Kliniğimizdeki başlıca selülit uygulamalarını şöyle sıralayabiliriz;

  • Velashape (Radyo frekans + kızıl ötesi + vakum + mekanik masaj)
  • Mezoterapi
  • Lenf Drenaj

 

VelaShape

Velashape 4 farklı sistemi kullanarak başarısını kanıtlamış, Amerikada FDA sertifkası ve bir çok ödül almış zayıflama ve bölgesel incelme cihazıdır. Kullanıdğı sistemler Radyo frekans + kızıl ötesi + vakum + mekanik masajdır.

Daha fazla bilgi için bu linki ziyaret edebilirsiniz.

 

Mezoterapi

Klasik farmakolojik ilaçların, vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin bir kokteyl halinde derinin orta tabakasına (mezoderm) enjekte etme işlemine mezoterapi denir. Bölgesel uygulanması sayesinde sonuçların hızlı ve etkili olmakta ve yan etkiler çok az gözlemlenmektedir.

Daha fazla bilgi için bu linki ziyaret edebilirsiniz.

 

Lenf drenaj

Vücuttaki lenfatik ve venöz sistemi hızlandırmak için vücuda basınç yapabilen cihazlar kullanılır. Bu sayede damarlar arasında biriken sıvının drene edilmesi için imkân sağlanmış olur. Selülit tedavisi, bölgesel zayıflama, vücut sıkılaştırma, herhangi bir sebeple vücutta oluşan ödemin atılmasına yardımcı bir yöntemdir.

Daha fazla bilgi için bu linki ziyaret edebilirsiniz.

 

Paylaş:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

myelos

İlgilinizi çekebilir

Cildinizin iyi görünmesi için 4 bakım önerisi

Cildinizi sürekli olarak temiz tutun Düzenli olarak sabahları ve akşamları cilt temizliğini yapmalısınız. Cilt temizliğinin daha etkili olması için temizlikten sonra tonik kullanmalısınız Cilt gözeneklerinin

Daha fit olmanızı sağlayacak 3 yöntem !

Herkesin cilt ve vücut yapısı benzersizdir. Vücut yapınız bazı durumlarda sizi belirli türden giysiler giymekten alıkoyabilir ve özgüveninizi olumsuz yönde etkileyebilir. Sizin için güzel haberlerimiz