Herkesin konuştuğu buz lazer epilasyon hakkında 4 önemli madde!

Buz Lazer Epilasyon Nedir ?

 Buz lazer epilasyon Sporano ICE Platinum cihazı kullanılarak yapılan epilasyon uygulamasıdır. Orijinal Soprano ice platinum buz lazer cihazı kılın büyümesini sağlayan kıl folikülünü yok etmesiyle çalışır. Cihazın cilde temas eden başlığı kıl foliküllerini hedef alır ve uygulama esnasında cilt yüzeyini rahatlatmak için buz soğukluğunda cildi soğutur.

  • Gerçekten soğuk mu ?

Ciltle ilk temas ettiğinde gerçekten soğuktur. Bu yüzden cildinizin ısındığını fark etmeniz uzun zaman alır. Böylece rahat bir uygulama gerçekleşir.

  • Nasıl uygulanıyor ?

Uygulama öncesi ultrason tedavilerinde kullanılan şeffaf jeller kullanılarak cilt yüzeyine sürülür. Ardından cihaz başlığı uygulanacak bölgeye yerleştirilir ve hızlı hareketlerle cilt yüzeyinde kaydırılır. Böylece tüm cilt yüzeyinde bölge atlanmadan tedavi tamamlanır.

  • Çok acıyor mu?

Geleneksel IPL cihazları yüksek ısı oluşturulduğu için ciltte yanma ve acı oluşur. Ancak buz lazer epilasyonda hissetiğiniz şey soğukluk hissi olacaktır. Böylece epilasyon işlemi oldukça rahat ve konforlu geçer.

  • Cilt tipim uygun mu ?

Buz lazer epilasyon tüm cilt tiplerinde oldukça etkilidir. Diğer lazerler açık ten ve koyu tüyleri tercih ederken, Soprano ice platinum daha koyu cilt tonları ve daha ince ve daha açık tüylerde başarıyla kullanılmaktadır.

 

Ankara da nerede buz lazer epilasyon yaptırabilirim ?

Evet. Ankara da buz lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Ancak yaptırdığınız yerin T.C. Sağlık Bakanlığından ruhsatlı olan klinikleri tercih etmeniz önerimizdir. T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yönetmeliklerine göre Lazer Epilasyon, Lazerli Tedaviler, Enjeksiyon işlemleri vb. uygulamalar Bakanlıktan Ruhsat almış poliklinikler, uygun branşı bulunan tıp merkezleri ve hastanelerde yapılabilmektedir.

Bu işletmeler dışında; güzellik salonu, kuaför, güzellik merkezi, vb. hiç bir yerde bu tür işlemler yapılamaz.

Daha fazla bilgi için lazer epilasyon sayfamızı buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Paylaş:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

myelos

İlgilinizi çekebilir

Cildinizin iyi görünmesi için 4 bakım önerisi

Cildinizi sürekli olarak temiz tutun Düzenli olarak sabahları ve akşamları cilt temizliğini yapmalısınız. Cilt temizliğinin daha etkili olması için temizlikten sonra tonik kullanmalısınız Cilt gözeneklerinin

Daha fit olmanızı sağlayacak 3 yöntem !

Herkesin cilt ve vücut yapısı benzersizdir. Vücut yapınız bazı durumlarda sizi belirli türden giysiler giymekten alıkoyabilir ve özgüveninizi olumsuz yönde etkileyebilir. Sizin için güzel haberlerimiz