Lazer Epilasyon hakkında bilmeniz gereken her şey!

Hepimiz kötü ağda deneyimlerimiz yüzünden tüylerimizi alırken çok acılar çektik ve kalıcı tüy azaltma ve lazer epilasyon konularını araştırmaya başladık.

Jiletsiz ve ağdasız bir yaşam için lazer epilasyonu araştırdınız ve kararınızı verdiniz. Peki lazer epilasyon yöntemleri hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Şimdi bunları birlikte öğrenelim.

 

Lazer epilasyon nedir?

Lazer epilasyon uygulaması, vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yöntemlerinden biridir. Cihazlar tarafından üretilen lazer ışını cilde ve çevre dokuya zarar vermeden, kıl kökünün kendisini ve çekirdek hücreyi tahrip eder. Böylece tahrip olan kıl kökünden bir daha yeni kıl çıkamaz.

Lazer epilasyonda kullanılan birkaç yöntem vardır. Bu yöntemler lazer ışınının dalga boylarına göre sınıflandırılır. Lazer epilasyon için kullanılan cihazlar: Alexandrite Lazer (755 nm), Nd-Yag Lazer (1064 nm), Diode Lazer (810 nm.) gibi değişik dalga boylarında çalışan cihazlardır. Farklı dalga boylarında çalışan epilasyon lazerleri de olabilir, fakat piyasada çok rastlanmamaktadırlar.

 

Lazer epilasyon acıtıyor mu?

Dürüst olmak gerekirse günümüzde iyi marka lazer epilasyon cihazları lazer epilasyon yaparken yanında soğuk kuru hava üfleyen soğutucular sayesinde acıyı en aza indirmektedir. Bu konuda piyasadaki en iyi cihazlar  Gentle lase pro alexandrite lazer ve soprano ice buz lazer epilasyon cihazlarıdır diyebiliriz. Aynı zamanda bu cihazlar oldukça hızlıdır. Örneğin bikini ve koltuk altı epilasyonunu 10 dakika gibi kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

 

Lazer epilasyon sonrası tüyler yeniden çıkar mı?

Neredeyse hayır.. Tüyler yeniden uzadıkça foliküllerden dökülür. Bu nedenle tüylerinizde dökülmeler görebilirsiniz.

 

Lazer epilasyon ücretleri ne kadar?

Klinikten kliniğe göre lazer epilasyon ücretleri değişmektedir. Kullanılan cihaz ve sunulan paket programlara göre de ücretler farklılık göstermektedir.

 

Lazer epilasyondan sonra bunları kesinlikle yapmayın!

Lazer epilasyon sonrasında 24 saat boyunca sıcak duş almayınız. Güneşten uzak durun ve solaryum ve plajlardan kaçının. Vücudunuzun hava almasını sağlayın sıkı kıyafetler giymeyin.

 

Lazer epilasyon kaç seans sürer ?

Lazer epilasyon ortalama olarak 6 ile 10 seans arasında sürmektedir. Tabi bu durum kişinin cilt ve tüy yapısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca vücut bölgelerine göre seans sayılarıda değişmektedir.

 

Ankara da nerede lazer epilasyon yaptırabilirim ?

Evet. Ankara da lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Ancak yaptırdığınız yerin T.C. Sağlık Bakanlığından ruhsatlı olan klinikleri tercih etmeniz önerimizdir. T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yönetmeliklerine göre Lazer Epilasyon, Lazerli Tedaviler, Enjeksiyon işlemleri vb. uygulamalar Bakanlıktan Ruhsat almış poliklinikler, uygun branşı bulunan tıp merkezleri ve hastanelerde yapılabilmektedir.

Bu işletmeler dışında; güzellik salonu, kuaför, güzellik merkezi, vb. hiç bir yerde bu tür işlemler yapılamaz.

 

 

 

 

Paylaş:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

myelos haber

Haftalık haber bültenimize kayıt olun!

myelos’dan güncel haber ve güzellik trendleri hakkında bilgi almak için haber bültenimize kayıt olabilirsiniz.

Sayfalarımız

myelos

İlgilinizi çekebilir

Çilleriniz size ne demeye çalışıyor ?

Öncelikle çiller çok normaldir. Amerikalı doktorlar “ Çiller, cildinizin sizi güneşten korumaya çalışırken melaninin aşırı üretiminin bir sonucudur” diye açıklıyorlar. Melanosit adı verilen hücreler UV

Lazer Epilasyon hakkında bilmeniz gereken her şey!

Hepimiz kötü ağda deneyimlerimiz yüzünden tüylerimizi alırken çok acılar çektik ve kalıcı tüy azaltma ve lazer epilasyon konularını araştırmaya başladık. Jiletsiz ve ağdasız bir yaşam

Selülitten gerçekten kurtulabilir misin?

Ne yazık ki hayır. En azından evde değil 🙂 Ancak velashape uygulaması ile selülitleri en aza indirip vücudunu şekillendirebilirsin. Ayrıca daha fazla spor yaparak bu

Merhaba, cildiniz yaşlanıyorsa yanlız değilsiniz!

Yüzümüzdeki kırışıklıklar zamanın izlerini gösteren oluşumlardır. Kırışıklıklar oluşmadan önce tedbirler alabileceğimiz gibi, oluştuktan sonra yapabileceğimiz uygulamalarda artık mevcuttur. Öncelikle kırışıklıkları oluşturan mimikleri durdurmak için botoks

Şubat ayının beslenme ipucu

Sabah kafeininizi organik olarak alın. Geleneksel kahve çoğunlukla sentetik gübreler ve ziraii ilaçlarla kaplıdır. Organik kahve yetiştirilirken yapay gübre veya kimyasal ilaçlar kullanılmaz. Antioksidan açısından