Lazer Epilasyon hakkında bilmeniz gereken her şey!

Hepimiz kötü ağda deneyimlerimiz yüzünden tüylerimizi alırken çok acılar çektik ve kalıcı tüy azaltma ve lazer epilasyon konularını araştırmaya başladık.

Jiletsiz ve ağdasız bir yaşam için lazer epilasyonu araştırdınız ve kararınızı verdiniz. Peki lazer epilasyon yöntemleri hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Şimdi bunları birlikte öğrenelim.

 

Lazer epilasyon nedir?

Lazer epilasyon uygulaması, vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yöntemlerinden biridir. Cihazlar tarafından üretilen lazer ışını cilde ve çevre dokuya zarar vermeden, kıl kökünün kendisini ve çekirdek hücreyi tahrip eder. Böylece tahrip olan kıl kökünden bir daha yeni kıl çıkamaz.

Lazer epilasyonda kullanılan birkaç yöntem vardır. Bu yöntemler lazer ışınının dalga boylarına göre sınıflandırılır. Lazer epilasyon için kullanılan cihazlar: Alexandrite Lazer (755 nm), Nd-Yag Lazer (1064 nm), Diode Lazer (810 nm.) gibi değişik dalga boylarında çalışan cihazlardır. Farklı dalga boylarında çalışan epilasyon lazerleri de olabilir, fakat piyasada çok rastlanmamaktadırlar.

 

Lazer epilasyon acıtıyor mu?

Dürüst olmak gerekirse günümüzde iyi marka lazer epilasyon cihazları lazer epilasyon yaparken yanında soğuk kuru hava üfleyen soğutucular sayesinde acıyı en aza indirmektedir. Bu konuda piyasadaki en iyi cihazlar  Gentle lase pro alexandrite lazer ve soprano ice buz lazer epilasyon cihazlarıdır diyebiliriz. Aynı zamanda bu cihazlar oldukça hızlıdır. Örneğin bikini ve koltuk altı epilasyonunu 10 dakika gibi kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

 

Lazer epilasyon sonrası tüyler yeniden çıkar mı?

Neredeyse hayır.. Tüyler yeniden uzadıkça foliküllerden dökülür. Bu nedenle tüylerinizde dökülmeler görebilirsiniz.

 

Lazer epilasyon ücretleri ne kadar?

Klinikten kliniğe göre lazer epilasyon ücretleri değişmektedir. Kullanılan cihaz ve sunulan paket programlara göre de ücretler farklılık göstermektedir.

 

Lazer epilasyondan sonra bunları kesinlikle yapmayın!

Lazer epilasyon sonrasında 24 saat boyunca sıcak duş almayınız. Güneşten uzak durun ve solaryum ve plajlardan kaçının. Vücudunuzun hava almasını sağlayın sıkı kıyafetler giymeyin.

 

Lazer epilasyon kaç seans sürer ?

Lazer epilasyon ortalama olarak 6 ile 10 seans arasında sürmektedir. Tabi bu durum kişinin cilt ve tüy yapısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca vücut bölgelerine göre seans sayılarıda değişmektedir.

 

Ankara da nerede lazer epilasyon yaptırabilirim ?

Evet. Ankara da lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Ancak yaptırdığınız yerin T.C. Sağlık Bakanlığından ruhsatlı olan klinikleri tercih etmeniz önerimizdir. T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yönetmeliklerine göre Lazer Epilasyon, Lazerli Tedaviler, Enjeksiyon işlemleri vb. uygulamalar Bakanlıktan Ruhsat almış poliklinikler, uygun branşı bulunan tıp merkezleri ve hastanelerde yapılabilmektedir.

Bu işletmeler dışında; güzellik salonu, kuaför, güzellik merkezi, vb. hiç bir yerde bu tür işlemler yapılamaz.

 

 

 

 

Paylaş:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

myelos

İlgilinizi çekebilir

Cildinizin iyi görünmesi için 4 bakım önerisi

Cildinizi sürekli olarak temiz tutun Düzenli olarak sabahları ve akşamları cilt temizliğini yapmalısınız. Cilt temizliğinin daha etkili olması için temizlikten sonra tonik kullanmalısınız Cilt gözeneklerinin

Daha fit olmanızı sağlayacak 3 yöntem !

Herkesin cilt ve vücut yapısı benzersizdir. Vücut yapınız bazı durumlarda sizi belirli türden giysiler giymekten alıkoyabilir ve özgüveninizi olumsuz yönde etkileyebilir. Sizin için güzel haberlerimiz