4 Sistem
Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon
Buz Lazer Epilasyon
Diode Lazer Epilasyon
ND Yag Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon
Nedir

ANA SAYFA / HİZMETLER 

Lazer epilasyon uygulaması, vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yöntemlerinden biridir. Lazer epilasyona uygun cihazlar tarafından üretilen lazer ışını cilde ve çevre dokuya zarar vermeden, kıl kökünün tahrip eder. Böylece tahrip olan kıl kökünden bir daha yeni kıl çıkamaz. 

Vücut ve yüz bölgesinde ki kıllardan kurtulmanın bir çok yöntemi vardır. Bunların en bilinenleri jilet veya makinelerle traş etmek, ağda yapmak, cımbızla almak, tüy dökücü kremler kullanmaktır. Lazer epilasyonun bu tür yöntemlerden farkı ise; başarılı bir uygulama sonucunda kılların bir daha çıkmaması hedeflenir. Buda kişinin lazer epilasyon uygulamasından sonra ki hayatında rahat etmesini sağlar. 

Kliniğimizde 4 farklı lazer epilasyon cihazı kullanılmaktadır. Günümüzde iğneli epilasyon, ağda epilasyon gibi uygulamalar yerine artık diyot lazer, alex lazer buz lazer epilasyon cihazları ön plana çıkmıştır. Kliniğimizde Lazer epilasyon uygulaması Orjinal candela alex lazer epilasyon, soprano ice platinum buz lazer epilasyon, diode lazer epilasyon ve ndyag lazer ile yapılmaktadır. Lazer epilasyon tüm vücut, kol epilasyonu, bacak epilasyon ve genital bölge lazer epilasyon olarak hem erkek lazer epilasyon hemde kadın lazer epilasyon olarak yapılmaktadır. Kliniğimizde erkek lazer epilasyon uygulaması erkek hemşiremiz tarafından yapılmaktadır.

Sağlık bakanlığından ruhsatlı kliniğimizde 0312 434 44 54 nolu telefondan 2021 yılı Lazer epilasyon, soprano buz lazer, diyot buzlu lazer, tüm vücut buz lazer, lazer epilasyon paket fiyat ve kampanyalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ücretsiz Test Atışı

Size en uygun cihazı test etmek için ücretsiz olarak kayıt olun

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite (Alex) teknolojisi ile çalışan cihazlar, ülkemizde yaşayan insanların bir çoğuna uygun lazer epilasyon cihazlarıdır. Açık renk cilt tipi ve koyu renk kıllarda en etkili lazer epilasyon yöntemlerinin başında gelir. Alexandrite lazer epilasyon uygulamasında kıllar ağda yapılmış gibi hemen yok olur. Kliniğimizde kullanılan Candela Gentle Lase Pro U cihazları çok hızlı cihazlar olduğu için, uygulamalar çok kısa sürede biter. Bayan tüm vücut uygulaması yaklaşık 45 dakika sürer. Uygulama esnasında cihazın yanında kullanılan soğutucular sayesinde ağrı ve acı hissi daha da azalır.

Lazer epilasyon kaçıncı seansta sonuç verir?

Kişiye göre değişmekle beraber tecrübelerimize göre 6 ile 10 seans arası sürmektedir. Tabiki bölgelere görede seans sayıları farklılık gösterebilir.

Lazer epilasyonun zararı var mı?

Lazer epilasyon işleminden zarar görmemek ve yan etkilerini minimum düzeyde tutmak için en önemli görev sizlere düşmekte. Lazer epilasyon işlemini yaptıracağınız kliniği seçerken TC Sağlık Bakanlığından ruhsatlı ve tüm gün Doktor bulunduran klinikleri tercih etmelisiniz. Lazer epilasyon işlemi güzellik salonu, güzellik merkezi, spor merkezleri, kuaför salonu gibi işletmelerde kanunen yapılması kesinlikle yasak işlemlerdir. TC Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsat almış bir klinik tercih ettiyseniz, gittiğiniz klinikte size ön bilgilendirme sonrası yazılı onam formu ile yan etkiler hakkında bilgi verilecektir.

Lazer epilasyonda acı hissediliyor mu?

Uygulama esnasında cihazın yanında kullanılan soğutucular sayesinde ağrı ve acı hissi daha da azalır.

Lazer epilasyon süresi ne kadar?

Kliniğimizde kullanılan Candela Gentle Lase Pro U cihazları çok hızlı cihazlar olduğu için, uygulamalar çok kısa sürede biter. Bayan tüm vücut uygulaması yaklaşık 45 dakika sürer.

2021 Lazer epilasyon fiyatı ve kampanyaları ?

2021 yılı fiyat ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak için 0312 434 44 54 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Lazer epilasyon sonrası yanık olurmu?

Lazer epilasyon işlemi sırasında cilt çok ısındığı için yanık olma ihtimali vardır. Kliniğimizde yanık olmaması için lazer epilasyon cihazları ile beraber kuru soğuk hava üfleyen ekstra cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde yanık ihtimali düşmekte ve uygulama yaptıran kişinin konforu çok artmaktadır. Gerçek lazer epilasyon uygulamalarında yanık izi oluşsa bile, bu izler bir kaç ay içinde kaybolurlar. Fakat IPL cihazlarla oluşan yanık izleri maalesef kalıcı olmaktadır.

Lazer epilasyon öncesi yapılması gerekenler?

• Uygulama yapılacak bölgedeki tüyler 2 gün önce tıraş ediniz.
• Son 2 haftada tüyleri kökünden almayınız. (ağda, cımbız, vb.)
• Son 4 haftada güneşlenmeyiniz ve solaryuma girmeyiniz.
• Vücudu sıkan, saran ve sıcak tutan kıyafetleri tercih etmeyiniz.
• Uygulamadan 3 gün önce kan sulandırıcı ilaç kullanmayınız.

Lazer epilasyon sonrası yapılması gerekenler?

• 24 saat sıcak duş ve buna benzer uygulamalara girmeyiniz.
• Lazerden sonra 2 hafta, güneşlenmeyin ve solaryuma girmeyiniz.
• Lazerden sonra 2 hafta, ikinci bir lazer uygulaması yaptırmayınız.
• Normalin dışında bir durum olursa bizimle irtibata geçiniz.
• Uygulama alanında çıkan tüyleri kesinlikle almayınız.
• Tüyler uzadığı zaman makasla kısaltınız veya jilet kullanınız.
• Uygulama alanına 3 gün Bepanthol ve ya muadili krem kullanınız.

Hemen Fiyat Alın

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALANLARI DOLDURUN

Soprano Platinum Ice Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon, diode lazer teknolojisiyle çalışır. Bölgesel tarama veya ütüleme yöntemiyle uygulama yapılır. Bir defada verilecek enerji parçalara bölünerek, tarama (ütüleme) yapılan bölgeye dağıtıldığı için, ağrı ve acı yok denecek kadar azdır. Başlığın ucunda buz gibi soğuyan bir kısım olduğu için Buz Lazer diye anılmaktadır. Buz lazer kumral kıl tipinde dahi başarılı olabilmektedir. Kliniğimizde kullanılan Soprano ICE Lazer cihazları, buz lazer teknolojisini ilk kullanan markalardandır. Çok hızlı atış yapan bir cihaz olduğu için epilasyon işleminin süreleride çok kısadır.

Buz Lazer Epilasyon Nedir ?

Buz Lazer cihazının safir ucu cilde temas ettiğinde cildi -3° C’ye kadar buz gibi soğutur. Bu kontak soğutma sistemi uygulama konforunu arttırır, yan etki riskini minimuma indirir.

Uygulama esnasında acı ve ağrı oluyor mu ?

Orjinal Soprano ICE Buz Lazer neredeyse tamamen ağrısız bir epilasyon deneyimi sunar. Patentli kontakt soğutmalı safir uç buz gibi serinletir, ferahlatır ve sadece çok hafif bir ısı hissi duyulur.

Soprano Buz lazer hangi cilt tipi için uygundur ?

Bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde ve ince kıllar dahil tüm kıl tiplerinde her mevsimde güvenle uygulama yapılabilmesini sağlar.

Buz Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

• Uygulama yapılacak bölgedeki tüyler 2 gün önce tıraş ediniz.
• Son 2 haftada tüyleri kökünden almayınız. (ağda, cımbız, vb.)
• Son 4 haftada güneşlenmeyiniz ve solaryuma girmeyiniz.
• Vücudu sıkan, saran ve sıcak tutan kıyafetleri tercih etmeyiniz.
• Uygulamadan 3 gün önce kan sulandırıcı ilaç kullanmayınız.

Buz Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

• 24 saat sıcak duş ve buna benzer uygulamalara girmeyiniz.
• Lazerden sonra 2 hafta, güneşlenmeyin ve solaryuma girmeyiniz.
• Lazerden sonra 2 hafta, ikinci bir lazer uygulaması yaptırmayınız.
• Normalin dışında bir durum olursa bizimle irtibata geçiniz.
• Uygulama alanında çıkan tüyleri kesinlikle almayınız.
• Tüyler uzadığı zaman makasla kısaltınız veya jilet kullanınız.
• Uygulama alanına 3 gün Bepanthol ve ya muadili krem kullanınız.

Elos Plus (RF) Lazer Epilasyon

elōs Plus, en çok talep gören epilasyon uygulamalarınızı diode ve ile çoklu uygulamaları yapılabilen cihazların oluşturduğu bir platformdur.  elōs Plus, elos teknolojisi (optik enerji ile Bi-Polar radyo frekansın kombinasyonu) ile tüm cilt tiplerinde güvenli ve lazer epilasyon yapabilme imkanı verir.

Nd:YAG Lazer Epilasyon

Nd Yag lazer epilasyon yönteminin özelliği koyu renk cilt tiplerinde bile etkili olabilmesidir. Derin yerleşimli kıllarda etki mekanizması daha iyidir.

KIL SARARTMA
Lazer epilasyona cevap vermeyen çok ince kılların renklerini açarak kamufle olmalarını sağlar. Bu durumda lazer epilasyondan sonuç alamayan kişiler için kılların renginin açılmasıda bir çözüm olabilmektedir.

Web sayfanızı inceledim, niçin kliniğinizde farklı lazer epilasyon cihazları kullanıyorsunuz?
En iyi cihaz hangisi?
Cihazların seans fiyatları ne kadar?

Öncelikle bu güzel soru için teşekkür ederiz. Kliniğimizde 4 çeşit lazer epilasyon cihazı olduğu doğrudur. Bu cihazların her biri farklı teknolojilerle çalışır. Alexandrite Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Diode RF Lazer Epilasyon, Nd:Yag Lazer Epilasyon

Kliniğimize başvuran herkesin aynı cilt rengine ve aynı kıl tipine sahip olmaları beklenemez. Başarılı sonuçlar için; değişik cilt renklerine ve kıl tiplerine uygun cihazlar bulundurmamız gerekmektedir. Hatta lazer epilasyon seansları ilerledikçe kişilerin kıl tipleri değişebilmektedir. Bazende aynı kişinin vücudunda farklı bölgelerde bile kıl tipi değişik olabilir. Bu sebeplerden dolayı kliniğimizde 4 çeşit lazer epilasyon teknolojiside bulunmaktadır. Ülkemizde lazer epilasyona yeni başlayan kişilerin %80’ninin cilt ve kıl yapısı alexandrite lazer ve buz lazer cihazlarına uygundur. 

Bahsettiğimiz teknolojilerin hepsi güncel teknolojilerdir. En iyi lazer epilasyon cihazı; sizin cilt renginiz ve kıl tipinize en uygun olan cihazdır. Kliniğimizde kulanılan tüm cihazların FDA sertifikası vardır.

Kliniğimizde lazer epilasyon uygulamasında kullanılan cihazlar arasında fiyat farkı yoktur. Önemli olan, başarıya ulaşmak için size uygun ve doğru cihazla uygulama yapabilmektir.

IPL Lazer Değildir

IPL Epilasyon (Intense Pulse Light) teknolojidir. İsminden de anlaşılacağı üzere lazer epilasyon cihazı değil, yoğunlaştırılmış ışıkla foto epilasyon yapan cihazlardır.

Tabi ki epilasyon yapabilirler, fakat seans sayıları çok fazladır. Aynı zamanda yanık ihtimali çok fazla olan cihazlardır. Yanıklarının izleri kalıcı olabilmektedir.

Kliniğimizde Syneron eMax IPL cihazı bulunmaktadır. Ama daha çok cilt gençleştirme uygulamalarında kullanılır.

Hangi Lazer Yöntemi ?

Lazer Epilasyon yöntemlerinden hangisinin size uygun olduğuna, cilt renginizi ve kıl tipinizi görmeden karar vermek mümkün değildir.

Size en uygun lazer epilasyon yöntemi uzmanımız sizi gördükten sonra karar verecektir.

Bazı durumlarda aynı kişinin farklı bölgelerinde 2 çeşit Lazer Epilasyon yöntemi kullanılması gerekebilir. Ya da seanslarınız devam ederken, bir kaç seans sonra gidişata göre başka bir lazer epilasyon yöntemine geçmek gerekebilir.

Sizi arayalım mı?

Kliniğimiz

Google Müşteri Yorumları