4 Sistem
Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon
Buz Lazer Epilasyon
Diode Lazer Epilasyon
ND Yag Lazer Epilasyon

Lazer
Epilasyon
Nedir

ANA SAYFA / HİZMETLER 

Lazer epilasyon uygulaması, vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yöntemlerinden biridir. Lazer epilasyona uygun cihazlar tarafından üretilen lazer ışını cilde ve çevre dokuya zarar vermeden, kıl kökünün tahrip eder. Böylece tahrip olan kıl kökünden bir daha yeni kıl çıkamaz. 

Vücut ve yüz bölgesinde ki kıllardan kurtulmanın bir çok yöntemi vardır. Bunların en bilinenleri jilet veya makinelerle traş etmek, ağda yapmak, cımbızla almak, tüy dökücü kremler kullanmaktır. Lazer epilasyonun bu tür yöntemlerden farkı ise; başarılı bir uygulama sonucunda kılların bir daha çıkmaması hedeflenir. Buda kişinin lazer epilasyon uygulamasından sonra ki hayatında rahat etmesini sağlar. 

Ücretsiz Test Atışı

Size en uygun cihazı test etmek için kayıt olun

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Alexandrite Lazer

Alexandrite (Alex) teknolojisi ile çalışan cihazlar, ülkemizde yaşayan insanların bir çoğuna uygun lazer epilasyon cihazlarıdır.

Açık renk cilt tipi ve koyu renk kıllarda en etkili lazer epilasyon yöntemlerinin başında gelir. Alexandrite lazer epilasyon uygulamasında kıllar ağda yapılmış gibi hemen yok olur.

Kliniğimizde kullanılan Candela Gentle Lase Pro U cihazları çok hızlı cihazlar olduğu için, uygulamalar çok kısa sürede biter. Bayan tüm vücut uygulaması yaklaşık 45 dakika sürer.

Uygulama esnasında cihazın yanında kullanılan soğutucular sayesinde ağrı ve acı hissi daha da azalır.

Orjinal Buz Lazer

Buz Lazer Epilasyon, diode lazer teknolojisiyle çalışır. Bölgesel tarama veya ütüleme yöntemiyle uygulama yapılır. Bir defada verilecek enerji parçalara bölünerek, tarama (ütüleme) yapılan bölgeye dağıtıldığı için, ağrı ve acı yok denecek kadar azdır.

Başlığın ucunda buz gibi soğuyan bir kısım olduğu için Buz Lazer diye anılmaktadır. Buz lazer kumral kıl tipinde dahi başarılı olabilmektedir.

Kliniğimizde kullanılan Soprano ICE Lazer cihazları, buz lazer teknolojisini ilk kullanan markalardandır. Çok hızlı atış yapan bir cihaz olduğu için epilasyon işleminin süreleride çok kısadır.

Elos Plus (RF) Lazer

elōs Plus, en çok talep gören epilasyon uygulamalarınızı diode ve ile çoklu uygulamaları yapılabilen cihazların oluşturduğu bir platformdur.

elōs Plus, elos teknolojisi (optik enerji ile Bi-Polar radyo frekansın kombinasyonu) ile tüm cilt tiplerinde güvenli ve lazer epilasyon yapabilme imkanı verir.

Elos Plus, optik enerjilerin (lazer veya ışık) ve Bi-Polar radyo frekansın (RF) birleştirildiği elos teknolojisini kullanır. Daha az optik enerji ve Bi-Polar RF ile sinerjik olarak kombine edildiğinde, tüm cilt tipleri için güvenli lazer epilasyon yapma imkanı sunar.

Nd:Yag Lazer

Nd Yag lazer epilasyon yönteminin özelliği koyu renk cilt tiplerinde bile etkili olabilmesidir.

Derin yerleşimli kıllarda etki mekanizması daha iyidir..

KIL SARARTMA
Lazer epilasyona cevap vermeyen çok ince kılların renklerini açarak kamufle olmalarını sağlar.

Bu durumda lazer epilasyondan sonuç alamayan kişiler için kılların renginin açılmasıda bir çözüm
olabilmektedir.

IPL Lazer Değildir

IPL Epilasyon (Intense Pulse Light) teknolojidir. İsminden de anlaşılacağı üzere lazer epilasyon cihazı değil, yoğunlaştırılmış ışıkla foto epilasyon yapan cihazlardır.

Tabi ki epilasyon yapabilirler, fakat seans sayıları çok fazladır. Aynı zamanda yanık ihtimali çok fazla olan cihazlardır. Yanıklarının izleri kalıcı olabilmektedir.

Kliniğimizde Syneron eMax IPL cihazı bulunmaktadır. Ama daha çok cilt gençleştirme uygulamalarında kullanılır.

Hangi Lazer Yöntemi ?

Lazer Epilasyon yöntemlerinden hangisinin size uygun olduğuna, cilt renginizi ve kıl tipinizi görmeden karar vermek mümkün değildir.

Size en uygun lazer epilasyon yöntemi uzmanımız sizi gördükten sonra karar verecektir.

Bazı durumlarda aynı kişinin farklı bölgelerinde 2 çeşit Lazer Epilasyon yöntemi kullanılması gerekebilir. Ya da seanslarınız devam ederken, bir kaç seans sonra gidişata göre başka bir lazer epilasyon yöntemine geçmek gerekebilir.

Ayın Sorusu

Web sayfanızı inceledim, niçin kliniğinizde farklı lazer epilasyon cihazları kullanıyorsunuz? En iyi cihaz hangisi? Cihazların seans fiyatları ne kadar?

Öncelikle bu güzel soru için teşekkür ederiz. Kliniğimizde 4 çeşit lazer epilasyon cihazı olduğu doğrudur. Bu cihazların her biri farklı teknolojilerle çalışır. Alexandrite Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Diode RF Lazer Epilasyon, Nd:Yag Lazer Epilasyon

Kliniğimize başvuran herkesin aynı cilt rengine ve aynı kıl tipine sahip olmaları beklenemez. Başarılı sonuçlar için; değişik cilt renklerine ve kıl tiplerine uygun cihazlar bulundurmamız gerekmektedir. Hatta lazer epilasyon seansları ilerledikçe kişilerin kıl tipleri değişebilmektedir. Bazende aynı kişinin vücudunda farklı bölgelerde bile kıl tipi değişik olabilir. Bu sebeplerden dolayı kliniğimizde 4 çeşit lazer epilasyon teknolojiside bulunmaktadır. Ülkemizde lazer epilasyona yeni başlayan kişilerin %80’ninin cilt ve kıl yapısı alexandrite lazer ve buz lazer cihazlarına uygundur. 

Bahsettiğimiz teknolojilerin hepsi güncel teknolojilerdir. En iyi lazer epilasyon cihazı; sizin cilt renginiz ve kıl tipinize en uygun olan cihazdır. Kliniğimizde kulanılan tüm cihazların FDA sertifikası vardır.

Kliniğimizde lazer epilasyon uygulamasında kullanılan cihazlar arasında fiyat farkı yoktur. Önemli olan, başarıya ulaşmak için size uygun ve doğru cihazla uygulama yapabilmektir.

Hemen Fiyat Alın

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALANLARI DOLDURUN

Lazer Epilasyonda Bilinmesi Gerekenler

sıkça sorulan sorular

Kılın döngüsü ne demek ?

Kıl döngüsü kılın vücudumuzda ki3 evreyi tamamlamasıdır. Bu evreler; Anajen (gelişme), Katajen ( bekleme) ve telojen (dökülme) evreleirdir. Lazer epilasyonunun etkili olduğu evre Anajen yani geşilme evresidir. Bu döngü vücutta 6-8 hafta, yüz bölgesinde ise 4-6 haftadır. Bu durmda vücudumuzda ki kılların hepsi aynı evrede olmaz.

Kaç seansta biter ?

Lazer epilasyon anajen (gelişme) evresinde ki kılları etkiler. Çünkü bu evrede kıl, kıl köküne bağlıdır. Kılın üzerine yapılan lazer atışı, kıl tarafından kıl köküne direk iletir. Bu sayede kıl kökü tahrip olur ve yok olur. Tahrip olan kıl kökünden tekrar kıl çıkmaz. Fakat Kılların hepsi anajen evrede olmadığı için, katajen ve telojen evrede ki kıl kökleri etkilenmez. Bunun için seanslar tekrarlanarak, her seansta anajen evrede olan kıllar yok edilir. Bundan dolayı birden fazla seans yapmak gereklidir. 

Lazer epilasyon öncesi ?

-Uygulama yapılacak bölgeyi 2 gün önce tıraş ediniz.
-Son 2 haftada tüyleri kökünden almayınız. (ağda, cımbız, vb.)
-Son 4 haftada güneşlenmemiş ve solaryuma girmemiş olmalısınız.
-Vücudu sıkan, saran ve sıcak tutan kıyafetler tercih edlmemektedir.
-Uygulamaya gelince kullandığınız ilaçları belirtiniz.
-Uygulama bölgesine kozmetik ürün uygulamadan  geliniz veya gelince temizleyiniz.
-Lazer epilasyon uygulamasına aç gelmeyiniz.

Lazer Epilasyonun Zararları !

Lazer epilasyon işleminden zarar görmemek ve yan etkilerini minimum düzeyde tutmak için en önemli görev sizlere düşmekte. Lazer epilasyon işlemini yaptıracağınız kliniği seçerken TC Sağlık Bakanlığından ruhsatlı ve tüm gün Doktor bulunduran klinikleri tercih etmelisiniz. Lazer epilasyon işlemi güzellik salonu, güzellik merkezi, spor merkezleri, kuaför salonu gibi işletmelerde kanunen yapılması kesinlikle yasak işlemlerdir. TC Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsat almış bir klinik tercih ettiyseniz, gittiğiniz klinikte size ön bilgilendirme sonrası yazılı onam formu ile yan etkiler hakkında bilgi verilecektir.

Lazer epilasyon sonrası ?

-Lazer epilasyon yapılan bölgeye en az 3-4 gün nemlendirici krem kullanınız
-Lazer epilasyon yapılan bölgeyi güneşten koruyunuz ve en bir hafta 50 faktör güneş koruyucu kullanınız.
-24 saat sıcak duş ve buna benzer uygulamalara girmeyiniz.
-Lazerden sonra 2 hafta, güneşlenmeyin ve solaryuma girmeyiniz.
-Lazerden sonra 2 hafta,aynı bölgeye ikinci bir lazer uygulaması yaptırmayınız.
-Uygulama alanında çıkan tüyleri kesinlikle kökten almayınız.
-Tüyler uzadığı zaman makas veya makineyle kısaltınız yada jilet kullanınız.

Lazer epilasyon sonrası yanık olur mu ?

Lazer epilasyon işlemi sırasında cilt çok ısındığı için yanık olma ihtimali vardır. Kliniğimizde yanık olmaması için lazer epilasyon cihazları ile beraber kuru soğuk hava üfleyen ekstra cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde yanık ihtimali düşmekte ve uygulama yaptıran kişinin konforu çok artmaktadır. Gerçek lazer epilasyon uygulamalarında yanık izi oluşsa bile, bu izler bir kaç ay içinde kaybolurlar. Fakat IPL cihazlarla oluşan yanık izleri maalesef kalıcı olmaktadır.

Lazer epilasyon işleminin başarılı olması için :

Lazer epilasyon işleminin başarısı için öncelikle seanslarının doğru aralıklarla yaptırmanız ve aksatmamanız çok önemlidir. Cilt ve kıl tipinize uygun cihaz seçmeniz gerekir. Ortamın hijyen şartlarına dikkat etmelisiniz.

Erkeklerde lazer epilasyon farlı mı ?

Hayır kesinlikle bir fark yoktur. Aynı prosedür erkeklerde lazer epilasyon içinde uygulanır.

Kıl Dönmesi

Kıl dönmesi yeni çıkan kılın veya traş edilen kılın çıkış yolunu bulamayarak derinin içinde kalıp kistleşmesi durumudur.  Bu kist çok acı verir ve cerrahi operasyonla çıkarılır. Kıl dönmesi genelde kuyruk sokumu bölgesinde oluşur. Kıl dönmesi yatkınlığı olan kişilerde İltihap oluşmadan önce tedbir alınıp bu bölgeye lazer epilasyon işlemi yapılırsa kıl dönmesi riski ortadan kalkar. Yada operasyondan lazer epilasyon yani kalıcı epilasyon yaptırırlarsa, kıl dönmesinin nüks etmez.

Kıl Batması

Kıl batmasıda aynı kıl dönmesi gibi kılın derinin altından çıkamadığı durumlarda olur. Kıl dönmesinin başlangıç evresi diyebiliriz. Genellikle boyun, sakal, bacak, kasık, kol altı, kuyruk sokumunda görülür. İltihaplı sivilce, siyah leke, kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtileri vardır. Henüz iltihap toplanmadıysa; hemen yapılacak lazer epilasyon işlemi başarılı sonuçlar verebilir. Hatta lazer epilasyonla siyah nokta gibi görünen batıklar bile temizlenir.

Seçim Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz !

Sağlık bakanlığından
ruhsatı varmı ?

Size uygun FDA onaylı cihazları var mı?

Hijyen kurallarına
dikkat ediyorlar mı?

Sizi arayalım mı?

Kliniğimiz

Google Müşteri Yorumları