Lazer epilasyonda kullanılan cihaz ve FDA belgesinin önemini burada anlatıyoruz.

Lazer epilasyon istemediğimiz tüylerden kurtulmanın en etikili ve en kolay yöntemlerinden biridir. Lazer cihazları ürettikleri lazer ışınlarını cilde ve çevresindeki dokulara etki etmeden sadece kıl kökünü hedef alarak kıl kökünü yok eder. Böylece tahrip olan kıl kökünden bir daha yeni kıl çıkamaz.

 

Teknoloji ve cihazların önemi

Güncel ve iyi bir teknoloji ile üretilmiş cihazlar la yapılan lazer epilasyon işlemlerinde yan etki riskleri yok denecek kadar azdır. Üretilen bu cihazların mutlaka FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylanması ve belgelendirilmesi gerekmektedir. Lazer epilasyon cihazlarının FDA onayı alabilmesi için klinik çalışmalar yapması etkili ve güvenli olduğunu ispatlaması gerekmektedir.

Kliniğimizde kullanılan Candela Gentle Lase Pro ve Soprano Ice Platinum cihazlarının FDA onayları birçok klinik çalışması mevcuttur.

Paylaş:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

myelos

İlgilinizi çekebilir

Cildinizin iyi görünmesi için 4 bakım önerisi

Cildinizi sürekli olarak temiz tutun Düzenli olarak sabahları ve akşamları cilt temizliğini yapmalısınız. Cilt temizliğinin daha etkili olması için temizlikten sonra tonik kullanmalısınız Cilt gözeneklerinin

Daha fit olmanızı sağlayacak 3 yöntem !

Herkesin cilt ve vücut yapısı benzersizdir. Vücut yapınız bazı durumlarda sizi belirli türden giysiler giymekten alıkoyabilir ve özgüveninizi olumsuz yönde etkileyebilir. Sizin için güzel haberlerimiz