Lazerle Ben Silme, Çil, Leke ve Et Beni Tedavileri

Dermoskop, Foto Dermoskop, Karbondioksit Lazer (Co2), Fraksiyonel Lazer, SRA Lazer, Elektrokoter.

Lazerle Ben Silme, Çil, Leke Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

ANA SAYFA / HİZMETLER /ben-çil-leke-tedavileri

Lazerle ben silme, lazerle çil ve lekelerin silinme işlemi için öncelikle doktorumuzun sizi görmesi gerekir. Yapılan muayeneden sonra benlerinizin, çillerinizin veya lekelerinizin hangi yöntemle silineceğine veya alınacağına karar verilir. 

Bu karar verildikten sonra hocamız sizi işlem hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirir. Lazerle ben silme veya elektro koterle yapılan işlemler ayakta tedavi yapılabilen işlemlerdir. Genelde tek seanslık bir işlem yeterli olmaktadır. İşlemden sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. 

Doktorumuza Sorun

Lazerle ben silme hakkında merak ettiğiniz konuları Dermatoloji Uzmanı Dr. Nagehan Saniç'e sorabilirsiniz.

Lazerle ben silme fiyatları - 0312 434 44 54

Lazerle Ben Silme

Benlerin tıbbi ismi nevüstür. Genelde dairesel hatları olan benlerin renkleride kahverengi tonlarda olur. Doğuştan veya daha sonra oluşabilirler. Diğer lekelerde olduğu gibi benlerde güneşe maruz kalındığında renkleri koyulaşır. Benler genellikle zararsızdırlar, fakat bazen başka hastalıkların habercisi olabilirler. Benlerin durumunu tespit etmek için doktorunuz tarafından dermoskopi muayenesi yapılmalıdır. Muayeneden sonucuna göre düzenli takip etmek gerekebilir veya lazerle ben silme işlemi yaptırmak tercih edilebilir.

Ankara da kliniğimizde Lazerle ben silme işlemi için  karbondioksit (CO2) lazer kullanılmaktadır.

Lazerle Çil Silme

Cildin özellikle güneşe maruz kalan yerlerinde melanin birikmesi sonucu olan küçük lekelenmelerdir. Ten rengi açık olan kişilerde daha fazla görülür. Genetik yatkınlık, cildin güneşten korunmaması çillerin oluşmasına sebep olabilir. Yaz aylarında daha belirgin bir hal alırlar.

Genellikle el, yüz, sırt ve göğüs bölgelerinde oluşurlar. Çiller genellikle kanserojen bir hale dönüşmezler. Çillerin muayenesi uzman doktorumuz tarafından yapıldıktan sonra lazerle silme işlemi yapılıp yapılamayacağına karar verilir.

Ankara da kliniğimizde, lazerle çil silme işlemi için SRA Lazer, fraksiyonel lazer ve karbondioksit lazerler kullanılmaktadır.

baby face thulium lazer

Baby Face Beauty -1927nm – FDA onaylı Thulium lazer cihazıdır. Cilt yenileme için kullanılan karbondioksit ve erbiyum fraksiyonel lazerler gibi etki gösteren thulium lazer derinin üst tabakasını koruyarak etki sağladığından, diğerlerine kıyasla belirgin derecede daha hızlı iyileşme sağlamaktadır. 1mm cilt altı derinliğine ulaşabilen Lutronic firmasının Thulium lazer cihazı Lasemd, nam-ı diğer, Baby Face Beauty, leke tedavisi, skar tedavisi ve anti-aging uygulamalarında çok hızlı ve etkin sonuçlar alınan cilt tedavi ve yenileme lazeridir.

En Çok İlgi Çeken Uygulamalarımız

Lazerle Leke Tedavisi

Cildimizin doğal rengini melanin pigmenti vermektedir. Melanin miktarının artış göstermesiyle cildin o bölümünde lekeler görülmektedir. Bu lekeler yüzeysel veya derin yerleşimli olabilirler. Melanin miktarının artış gösterme sebepleri; güneş ışınları, yaşlılık, hormonlarda ki değişiklikler ve bazı ilaçlar olabilir. Ciltteki lekelenmeler kişileri estetik olarak rahatsız edebilir. Leke tedavisinde kullanılan birkaç yöntem vardır. Doktorumuzun muayene sonrası kararına göre lazer uygulamaları ile kimyasal peeling uygulamaları kombine edilebilir. Hatta bu tedavilere Karbon Peeling uygulaması da eklenebilir.

Kliniğimizde leke tedavisinde; Q-Switch Nd-Yag ve CO2 (Karbondioksit) lazerler kullanılır. Bunun yanısıra karbon (Carbon) peeling ve kimyasal peeling uygulamalarıda kullanılmaktadır.

Güneşe Dikkat Edin

Çağımızda güneşli ve karlı havalarda güneş koruyucular kullanmak çok önemli. Özellikle çil ve lekeleriniz varsa güneş koruyucu kremleri ihmal etmeyin.

Güneş Lekeleri

Güneşin olumsuz etkilerine maruz kalan ciltte ortaya çıkan lekelenmelerdir. Bu tür lekeleri olan kişilerin güneşten çok iyi korunmaları gerekir. Bronz ciltte pek belli olmayan bu lekeler, bronzluk açılmaya, cilt orijinal rengine dönmeye başladıkça lekeler belirgin hale gelmektedir. 

Güneş lekesi tedavilerinde kullanılan en etkili yöntem Q-Switch lazerlerdir. Bu lazerler sağlıklı deriye zarar vermeden, pigmentlerin yoğunlaştığı leke bölgesini hedefleyerek, burada yoğunlaşan pigmentlerin parçalanmasını sağlarlar. Çok küçük parçalara bölünen pigmentler lenfatik sistem tarafından taşınarak vücuttan atılırlar.

Hamilelik Lekeleri

Hamilelikle beraber anne adaylarının özellikle yüz bölgesinde görülen lekelerdir. Hormonlarda ki artışlar cilt rengini oluşturan pigmentlerde artışlara sebep olabilir. Genellikle hamileliğin 4-5. Aylarından sonra görülür. Anne adaylarının kendilerini güneş ışınlarından korumaları gerekir. 

Hamilelik lekeleri ortaya çıkmış ve kaybolmuyorsa kliniğimizde bu lekeler için lazer cihazları, kimyasal peeling, karbon peeling gibi uygulamalarla yüz güldüren sonuçlar almak mümkündür.

Doğum Lekeleri​

Doğumdan hemen sonra veya takip eden birkaç yıl içinde ortaya çıkarlar. Bazı lekeler ilerleyen yaşlarda kendi kendine kaybolabilirler. Kaybolan lekelerin bazıları tamamen yok olur, bazıları ise iz bırakarak kaybolabilir. En sık rastlananları hemanjiyom ve porto şarabı lekeleridir.

Doğumdan sonra ortaya çıkan lekeler için öncelikle dermatolojik muayene yapılır. Lekenin türüne göre tedavi yöntemi doktorumuz tarafından belirlenir. Fraksiyonel lazer, Q-Switch lazer veya Nd:YAG lazerler tedavide kullanılabilir.

Benlere Müdahale Edilince
Kanser Olur mu?

Halk arasında “benlere müdahale edilirse kanser olurlar” diye yanlış bir inanış vardır.
Cildiye uzmanı tarafından yapılacak muayene bunun için çok önemlidir. Lazerle benlerin silinmesine cildiye uzmanı karar verecektir. Dermoskopi muayenesinden sonra uzman doktorumuz şüphe görürse benlerinizi bir süre takibe alacaktır.

Yaşlılık Lekeleri

Orta yaşlardan sonra el üstlerinde ve yüzde görülen lekelenmelerdir. Özellikle güneşe maruz kalan bölgelerde görülürler. El üstü, yüz, omuzlar, sırt ve göğüs bölgeleri olabilir. Bazen kendiliğinden boyutları değişebilir. Yaz aylarında renkleri koyulaşabilir. Bu lekeler herhangi bir hastalığın özellikle bir iç organ hastalığının belirtisi değildir, tedavileri tamamen estetik amaçla yapılır. Kliniğimizde bu tür lekeler için; Fraksiyonel lazer, Karbondioksit lazer, Q- Switch lazer ve Nd:YAG lazerler kullanılmaktadır.

Melasma

Deride ki melaninin artması sonucu oluşan lekelerdir. Genellikle kadınlarda ve yüz bölgesinde görülür. Nedeni tam bilinmemekle birlikte özellikle hamilelikle ortaya çıkarlar. Güneş ışınlarına maruz kalmak, ilaçlar, hormon bozuklukları sebep olabilir. Koyu renkli lekelerdir. Kronik ve tekrarlayan özellikleri nedeniyle tedavileri zordur. Son yıllarda gelişen lazer teknolojileri sayesinde kombine tedavilerle başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Kliniğimizde, hastanın durumuna göre melasma tedavilerinde Kimyasal peeling, karbon peeling, Q anahtarlı Nd:YAG lazer ve bazı olgularda CO2 lazer tedavileri birlikte ya da tek başına kullanılabilir.

BİLGİLENDİRME

Et Benlerinizi Koparmayın!

Et beni tedavi fiyatları 0312 434 44 54

Et benlerini koparmak, bağlamak ve değişik yöntemlerle düşmeini sağlamaya çalışmak doğru değildir.

Et benlerinin kesinlikle cildiye uzmanı tarafından görülmesi gerekir. Uzmanın kararına göre alınıp alınmayacağına karar verilir. Eğer almak gerekiyorsa günümüzde fraksiyonel lazerler veya elektro koterle işlem yapılabilir. 

Et benleri, hormonal değişiklikler, genetik etkenler gibi sebeplerden oluşabilir. Nedeni tam bilinmemekle beraber şeker hastalarında daha sık görülmektedir.

Hemen Fiyat Alın

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALANLARI DOLDURUN

Lazerle Ben Silme, Lazerle Leke Silme, Lazerle Çil Silme

sıkça sorulan sorular

Merhaba, ben 35 yaşındayım dekolte bölgemde lekelenmeler var bunları yok etmek mümkün müdür?

Melike Hanım kliniğimizde leke tedavileri yapılmakta fakat bunun için doktorumuzun sizi görmesi gerekir. Kliniğimizi ziyaret ederseniz doktorumuz konu hakkında sizi bilgilendirecektir.

Kolay gelsin çocukluğumdan beri yüzümde çiller var. Bunları lazerle temizlemeniz mümkün mü? Mümkün ise kalıcı mı ? Ücreti ne kadar ve kaç seansta biter ?

Merhaba Eda hanım, Kliniğimizde çil tedavisi uygulaması doktorumuz tarafından yapılmaktadır. Uygulama SRA sistemli lazerimiz ile 10-15 gün aralıklar ile 4 seans şeklinde uygulanır. Ağrı acı hissetmezsiniz. Doktorumuzun ön görüşmeleri ücretsizdir. Sağlıklı günler dileriz.

34 yaşında bayanım. Ergenlik döneminde yüzümde lekeler oluştu. Dermotoloji Profesörü ile çalıştığınızı görünce yazmak istedim. Acaba bu lekelerden kurtulmam mümkün mü?​

Merhaba Mine hanım, kliniğimizde leke tedavileri için bir çok yöntem doktorumuz tarafından başarı ile uygulanmaktadır. Her leke tipi için ayrı tedaviler mevcut. Bunlar kimyasal peeling, karbon peeling ve lazer ile yapılan leke tedavileri gelmektedir. Sizin için hangisinini uygun olacağına doktorumuz gördükten sonra karar verecektir.

Merhabalar, annemin kollarında ve yüzünde yaşlılıktan kaynaklanan lekeler var. Bunları tedavi ediyor musunuz? Uygulamayı kim yapıyor ve ücreti ne kadar acaba?​

Merhaba Burak bey, leke tedavisi doktorumuz tarafından yapılıyor. Karbondioksit Fraksiyonel lazer uyguluyoruz. Çoğunlukla tek seans yeterli oluyor. Yönetmeliğimiz gereği fiyatları buradan paylaşamıyoruz. Sağlıklı günler dileriz.

Yüzümde küçük küçük 20 ye yakın ben var bunlar lazerle ben silme işlemi ile yok edilebilirmi ve bu benlerin çoğu sonradan çıkma herhangi bir tehlikesi var mıdır?

Merhaba Mustafa bey, benler çok kolay ve acısız olarak lazerle ben silme işlemi ile tek seansta silinebiliyor. Uygulama  doktorumuz tarafından yapılacak. Uygulamadan önce Dermoskop cihazımız ile muayene edileceksiniz. Bizim sildiğimiz benler bir daha kesinlikle çıkmayacak ama dış etkenlere bağlı ve yaş ile alakalı olarak yeni benleriniz oluşabilir.

Doğum lekesi tedavilerinin fiyatını öğrenebilirmiyim? Yanağımda açık kahverengi bir leke var. Aşırı göze çarpmıyor makyajla kapatabiliyorum ama çok sıkıldım. O yüzden tedavi olmak istiyorum, ücretini öğrenebilir miyim?

Merhaba Havva hanım, kliniğimizde tüm leke tedavileri yapılmaktadır. Uygulama doktorumuz tarafından yapılıyor. Daha net bir şeyler söylemek için doktorumuzun sizi görmesi gerekiyor. Ayrıntılı bilgi için 0312 434 44 54 den bize ulaşabilirsiniz. Fiyat işlem yapılacak bölgeye göre belirleniyor.  Sağlıklı günler dileriz.

Sizi arayalım mı?

Kliniğimiz

Google Müşteri Yorumları