Lazerle dövme silme hakkında başkalarının size söylemediği 5 şey

Pişmanlık duyduğunuz bir dövmeye mi sahipsiniz? Eğer öyle ise pişmanlıklar kulübüne hoşgeldiniz.

Lazerle dövme silme hakkında mutlaka bir şeyler duymuşsunuzdur. Eğer duymadıysanız  işte lazerle dövme silme hakkında bilmeniz gerekenler.

  1. Doktorsuz asla bu işlem yaptırılmamalıdır.

Kalıcı bir dövme sahibi iseniz ve bunu lazerle sildirmek istiyorsanız mutlaka ama mutlaka bir dermataloğa gidiniz. Bu tip lazerli işlemler mutlaka doktor tarafından yapılmalıdır. Eğer doktor olmayan sağlık bakanlığı tarafından onaylanmamış salon gibi bir yerden bu işlem teklif edilirse kesinlikle kabul etmeyiniz. Yoksa cildiniz yanabilir ve daha teklikeli endiskasyonlarla karşılaşabilirsiniz.

  1. Lazerle dövme silme nedir?

Öncelikle dövme silme veya dövme çıkarma işlemi sadece lazerle yapılabilen bir işlemdir. Alternatifi yoktur. Lazerle dövme silmede ND:YAG Q-Switch lazer teknolojileri kullanılır. Q-Switch lazerlerin özelliği nano saniyede belirli miktar enerji gönderebilmelidir. Dövme üzerine gönderilen bu lazer enerjisi, dövme yapılan boyanın parçalanmasını sağlar. Lazer ışını tarafından parçalanan dövme boyası çok küçük parçalara ayrılır. Bu pigment parçaları hücreler ve lenfatik sistem yardımıyla vücuttan atılır.

  1. Lazerle dövme silme hangi cihazlarla yapılmaktadır?

Lazerle dövme silmede ND:YAG Q-Switch lazerler kullanılmaktadır.

  1. Tüm renkler silinebiliyor mu ?

Açık renkli dövmelerin silinmesinin zor olduğuna dair inancın aksine, dövmedeki tüm tonlar lazerle silinebilmektedir.

  1. Kullanılan cihazın FDA onayı olup olmadığını mutlaka sorun

FDA belgeli cihazlar insana zarar vermeme sertifikası almış cihazlardır. Eğer FDA onayı yok ise bu sizin için tehlikeli sonuçlara neden olabilir. Bu yüzden kullanılan cihazın FDA onayı olup olmadığını mutlaka doktorunuza sorun.

Paylaş:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

myelos

İlgilinizi çekebilir

Cildinizin iyi görünmesi için 4 bakım önerisi

Cildinizi sürekli olarak temiz tutun Düzenli olarak sabahları ve akşamları cilt temizliğini yapmalısınız. Cilt temizliğinin daha etkili olması için temizlikten sonra tonik kullanmalısınız Cilt gözeneklerinin

Daha fit olmanızı sağlayacak 3 yöntem !

Herkesin cilt ve vücut yapısı benzersizdir. Vücut yapınız bazı durumlarda sizi belirli türden giysiler giymekten alıkoyabilir ve özgüveninizi olumsuz yönde etkileyebilir. Sizin için güzel haberlerimiz