Lazerle iz tedavileri

Faça İzi
Yara İzi
Yanık İzi
Ameliyat İzi
Doğum Çatlağı
Skar
Keloid

Lazerle iz tedavisi nasıl yapılır ?

ANA SAYFA / HİZMETLER 

Deri bütünlüğünün bozulması ile oluşan izleri tedavi etmek çok zordur. Derimizin üst tabakasında oluşan izler iyileşebilir. Çünkü derin üst tabakasının kendini iyileştirme özelliği vardır. Deri bütünlüğü alt tabakada bozulmuşsa iyileşirken izler kalmaktadır.

Günümüzde Fraksiyonel lazerlerle bu izlerin deri seviyesine getirilmesi amaçlanır.

Doktorumuza Sorun

Lazerle Yara İzi Silme Hakkında Merak ettiğiniz Konuları Dermatoloji Uzmanı Dr. Nagehan Saniç'e sorabilirsiniz.

Lazerle faça izi tedavisi

Faça izi

Bıçak, jilet gibi kesici aletler ile yaralanmalarda oluşan izlerdir. Bu kesiler yüz ve ellerde çok iz bırakmazken, kol, göğüs, sırt, karın ve omuz bölgelerinde oluşan kesiler iyileştikten sonra daha belirgin izler bırakır.

Faça izi tedavisinde günümüzde en çok tercih edilen yöntem Fraksiyonel Lazer işlemleridir. Faça izinin durumuna göre 30 gün aralıklarla 3-6 seans uygulama yapılır.

Amerika’dan FDA sertifikası almış cihazlar insana zarar vermeme testlerinden geçmiş cihazlardır. FDA sertifikası da klinik seçmekte bir kriter olabilir.

Yanık İzleri

Derinin yüksek ısıya maruz kalması sebebiyle canlılığını kaybetmesi ile oluşan izlerdir. Deriye temas eden ısının seviyesi ve temas ettiği yüzeyin büyüklüğüne göre üst, orta ve derin tabakalar yanarak zarar görebilir. Yanan bölgenin iyileşmesinden sonra bu bölgede genellikle cilt rengi koyulaşır. İleri derece yanıklarda ise koyulaşma ile beraber cilt dokusunda da bozulmalar gözlemlenir.

Yanıkların iyileşmesi ile ortaya çıkan cildin rengini koyulaşması ve/veya cilt yüzeyinin bozulması durumunda, Fraksiyonel Lazerle yapılan cilt soyma işleminde başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bununla beraber PRP ve Dermapen uygulamaları da kombine edilebilir.

Son yıllara kadar yanık izlerinin tedavisi mümkün değildi. Fraksiyonel lazerlerle beraber bu izler tamamen yok olmasada görünümleri sağlıklı deriye yakın hale gelebilmektedir. 

Yanık izleri yok etme 0312 434 44 54

Fraksiyonel Lazerle İz Tedavileri

Fraksiyonel lazerleri iz tedavisinde ki amacı, sağlıklı deriyi iz olan bölge ile aynı seviyeye getirmektir. Böylece seviye farkı ortadan kalkınca izlerin görünümü daha az dikkat çekmektedir.

Sezaryen izleri için ne yapmalı?

Ameliyat izleri, Skar, Keloid

Ameliyatlardan sonra kesi yeri iyileşirken düzgün bir biçimde iyileşmez. Bu görüntü bozukluklarına skar denir. Keloid ise yara iyileşirken dışa doğru kabarık ve sert bir yüzey oluşur ve şişlik gibi görünür. Keloid ve skarlar yaşamsal problemler değildir, sadece estetik olarak kötü görünürler.

Bu izlerin tedavisi için de karbondioksit fraksiyonel lazerler kullanılır. Keloidler dışa kabarık görünen izler olduğu için, Keloid tedavisinde steroid enjeksiyonlarıda kullanılan yöntemler arasındadır. Bu yöntemle kabarıklığın deri seviyesine düşmesi amaçlanır.

Doğum Çatlağı, kilo çatlaklakları

Vücudumuzda ki hızlı genişleme ve büyümelerde, cildimiz bu hıza ayak uyduramadığı için çatlaklar meydana gelir. Hızlı kilo alıp verme, hamilelik, hızlı büyüme, hızlı boy uzamasıyla, karın, bel, kalça, göğüs ve bacak bölgesinde çatlaklar oluşabilir.

Elastik lifler görevlerini yapamazlar. Zamanla deri seviyesinden aşağıda izler şeklinde görülmeye başlarlar. Maalesef kalıcı olurlar.

Çatlakları tedavi etmek çok zordur. Fakat karbondioksit fraksiyonel lazerle ve radyo frekansı lazerlerle görünümleri iyileştirilebilir. Lazer uygulamaları ile beraber PRP ve Dermapen uygulamaları da kombine kullanılabilir.

Çatlak izleri için ne yapmalı

Hemen Fiyat Alın

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALANLARI DOLDURUN

Lazerle Faça İzi, Ameliyat İzi, Doğum Çatlağı

sıkça sorulan sorular

Kolumda faça izleri var bunlardan acil bir şekilde kurtulmak istiyorum, yapabileceğiniz bir şey var mı?

Merhaba İbrahim bey, faça ve kesici aletlerle vücutta oluşan kesi izlerini yok etmek zordur. Fakat son iki yıldır kliniğimizde kullanılan Karbondioksit Fraksiyonel lazerle yüz güldürücü sonuçlar almaktayız. Tamamen yok olmasa da 4-6 seansta neredeyse izler görünmeyecek kadar iyi sonuçlar alınabilmektedir. Bu konuyla ilgili daha net konuşabilmek için kliniğimiz doktorumuzun sizi görmesi gerekir.

Kliniğinizde ameliyat izlerini yok etmek için bir işlem var mı?

Merhaba Büşra hanım, evet kliniğimizde ameliyat ve yara izlerini yok etmek için birkaç çeşit uygulama var. Fakat size hangi uygulamanın uygun olduğuna doktorumuz karar verecektir. Bunun için görmeden bir şey söylemek mümkün değil. Çünkü bazı ameliyatlardan ve yaralanmalardan sonra skar veya keloid dokusu oluşmuş olabilir. Bu tür sebeplerden dolayı doktorumuzun muhakkak sizi görmesi gerekir.

Doğumdan sonra karın ve bel bölgemde çatlaklar oluştu bu çatlaklar için ne yapabilirsiniz? Emzirme döneminde olmamın bir mahsuru var mı? İşlem ücreti ne kadardır?

Merhaba Seda hanım, doğum çatlaklarının tedavisi için kliniğimizde Karbondioksit Fraksiyonel Lazer cihazı kullanılmaktadır. Emzirme döneminde olmanızın her hangi bir sakıncası yoktur. Fakat daha detaylı bir bilgi için doktorumuzun sizi görmesi gerekir.

Son yıllarda çok hızlı kilo aldım ama daha sonra bu kiloları verdim. Göbek ve basen bölgemde çatlaklar oluştu ve çok kötü görünüyor. Bu çatlakların tedavisi var mı?

Merhaba Semra hanım, hızlı kilo alan kişilerde beden ölçüsü büyürken, cildimiz bu duruma ayak uyduramayabilir. Bu durumlarda çatlaklar oluşur. Kliniğimizde bu tür çatlaklar başarılı tedavi yöntemleri var. Fakat bunun için doktorumuzun sizi muayene etmesi gerekiyor, muayene sırasında size çok daha detaylı bilgi verecektir.

Sizi arayalım mı?

Kliniğimiz

Google Müşteri Yorumları