Saç Lazeri

Saç Dökülmesi
Saç Mezoterapisi
Saç İçin PRP

Saç Dökülmesinin Sebepleri Nelerdir ?

ANA SAYFA / HİZMETLER 

Stres, mevsimsel değişiklikler, hormon bozuklukları, genetik faktörler, deri hastalıkları, yanlış beslenme, mineral ve vitamin eksiklikleri, doğum, kemoterapi tedavileri gibi bir çok sebep saç dökülmesine sebep olabilir.

Doktorumuza Sorun

Merak ettiğiniz konuları Dermatoloji Uzman Dr. Nagehan Saniç'e sorabilirsiniz.

Saç lazeri öncesi sonrası

Sunetics Saç Lazeri

Sunetics saç lazeri, üzerinde 107 adet diot lazer bulunan başlığa sahip bir cihazdır. Bu diotlar 650 nm soğuk lazer ışını üretirler. Sunetics saç lazerinin başlığı saç derisi üzerine yerleştirilir. Saçlı deriye temas etmez, fakat çok yakın bir şekilde konumlanır.

Saç köklerine etki eden bu mekanizmanın saç folikülünü uyardığı ve saç kökünü besleyen kılcal damarlarda ki kan akışını arttırdığı tahmin edilmektedir. Saç lazeri uygulaması yapılan çalışmalarda saç telinin kalınlaştırdığı ve saç sayısını da %50 oranında arttırdığı görülmüştür.

FDA zararsızlık sertifikası bulunan bu cihaz Amerika’da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapi uygulamasında, saçın ihtiyacı olan mineral, vitamin, kan dolaşımını artıran ilaçlar ve aminoasit karışımları saçlı deriye mikro enjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Bu sayede saç kökleri beslenir.

Amaç saç dökülmesinin önüne geçmek, saçların daha parlak ve canlı olmalarını sağlamaktır. Genelde 1 hafta arayla, 4-10 seans uygulama yapılabilir.

Saç dökülmesinin sebepleri

Saç için PRP

Hastanın kendi kanı alınarak özel PRP kitleri ile belirli işlemlerden geçirilir. Elde edilen serum saç köklerini beslemesi için derisine enjekte edilir.  Uygulamadan sonra, saç dökülmesini durması, saç miktarının artması ve saçların güçlenmesi hedeflenir. Ayda bir defa olmak üzere 2-4 seans uygulanır. Bu uygulamada kendi kanınız kullanıldığı için hiç bir yan etkisi yoktur.

Saç Dökülmesi ve Saç Dökülme Tedavileri

sıkça sorulan sorular

35 yaşındayım yaklaşık bir senedir erkek tipi saç dökülmesi başladı, bahsettiğiniz saç lazeri dökülmemi durdurabilir mi?

Merhaba Azra hanım, kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi olabilmekte, Sunetics saç lazeri bu tür dökülmelerde gerçekten başarılı sonuçlar aldığımız medikal bir cihaz. Kliniğimizi ziyaret etiğinizde hocamız hangi uygulamanın sizin için daha efektif olacağına karar verecektir.

Ben henüz 19 yaşındayım ve saçlarım dökülmeye başladı. Saç dökülmesini acil durdurmak için ne yapabilirim?

Merhaba Bartu bey, genç olmanıza rağmen saç dökülmesi problemi yaşadığınıza göre öncelikle sebebini bulmak gerekir. Sizin yaşınızda üniversite sınavlarının stresi, varsa kullandığınız ilaçlar veya genetik faktörler buna sebep olmuş olabilir. Fakat endişelenmeyin, Hocamız sizi muayene ettikten sonra bir tedavi önerecektir. Sağlıklı günler dileriz.

Gün geçtikçe saçlarım cansız ve mat bir görünüm aldı. Bir çok marka şampuan ve saç kremi denedim ama fayda etmedi. Yukarıda bahsettiğiniz mezoterapi benim için çözüm olabilir mi?

Aysun hanım, saçlarınız son zamanlarda cansızlaştıysa çalıştığınız ortamda şartları buna sebep olmuş olabilir. Ama buradan net bir şey söylemek mümkün değil. Hocamız sizi görebilirse bir tedavi önerebilecektir. Genelde cansız saçlarda mezoterapi uygulaması ile başarılı sonuçlar elde ediyoruz. En kısa sürede görüşmek dileğiyle. Sağlıklı ve güzel günler dileriz.

3 ay önce saç ektirdim. Araştırma yaparken web sitenizde saç ekiminden sonra saç lazeri ile saçlarınızı güçlendirebilirsiniz diye bir yazı gördüm. Gerçekten faydası oluyor mu?

Çetin bey, saç ekiminden sonra gerçek saçlarınız çıkmaya başlayınca saç lazeri ile saçlarınızı güçlendirmek mümkün. Fakat hocamız sizin durumunuzda PRP tedavisi de önerebilir. Kliniğimiz ziyaret ederseniz en efektif tedavi hocamız tarafından uygulanacaktır.

Geçen ay 50 yaşına girdim ve saçlarım gün geçtikçe seyrelmeye devam ediyor. Sizde uygulanan saç tedavileri 50 yaşından sonrada sonuç verir mi?

Yaş ilerledikçe vücudumuzun kendini onarım süreleri uzamaktadır Begüm hanım. Ama yine yapılan tedavilerden güzel sonuçlar almak mümkündür.

Dökülmeyen ama çok güçsüz saçlar için ne yapılabilir?

Saçların güçsüz olmalarının sebebi; saç kökünü besleyen kılcal damarların zayıflaması olabilir. Bunun içinde Sunetics saç lazeri veya PRP uygulaması yapılabilir.

Hemen Fiyat Alın

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALANLARI DOLDURUN

Sizi arayalım mı?

Kliniğimiz

Google Müşteri Yorumları