Selülit ve Bölgesel İncelme

VelaShape
Lenf Drenaj
Karboksi Terapi
Kavitasyon
Elektroterapi

Selülit ve Bölgesel İncelme

ANA SAYFA / HİZMETLER 

Selülit; kadınların % 95’inde ortaya çıkan, deri altı yağ dokusunda ki dolaşım bozukluğudur. Cilt yüzeyinin “portakal kabuğu” gibi pürüzlü, girintili ve çıkıntılı görünmesine sebep olur. Hormonsal faktörler, hareketsiz yaşam, az su tüketmek, çok sıkı giyecekler, sigara ve alkol kullanımı selülit oluşumunu arttırır.

Bölgesel incelme; uygulamanın isminden de anlaşılacağı gibi, kilo vermeyi değil beden küçültmeyi ve sıkılaşmayı hedefleyen uygulamalardır. Bu uygulamaları yaptıran kişi beslenmesine de dikkat ederse kilo vermesi daha kolay olur.

Ücretsiz Deneme Seansı

15 Dadikalık VelaShape Deneme Seansı İçin Lütfen Formu Doldurun​

Portakal kabuğu görünümü

VelaShape (RF + IR + Vakum + Masaj)

Vela Shape, FDA sertifikası almış ve Amerika’da vücut şekillendirme konusunda ödül alan tek cihazdır. Cihazın başarısı 4 farklı sitemi aynı anda kullanmasından kaynaklanır. Bu sistemler radyo frekans, kızıl ötesi, vakum ve mekanik masajdır.

Radyo frekans dalgaları ile hipodermis 42 dereceye kadar ısıtılır. Bu sayede oksijen ve besleyici maddelerin kan damarlarından hücre içine geçişi hızlı bir şekilde sağlanmaktadır. Dermis üzerindeki etkiyi arttırmak için Vela Shape 3’de kızıl ötesi ışınlar gönderen kombine bir sistem kullanılır. Bu iki sistem sayesinde hipodermis ve dermis aynı anda ve homojen bir şekilde ısıtılmış olur. 

Selülite Son

Bunlara ilave olarak cihazın başlığında mekanik masaj ve vakum işlemi de aynı anda yapılır. 4 sistemin beraber çalışması ile bölgesel incelme ve selülit tedavilerinde daha kısa sürelerde sonuca ulaşılmaktadır.

Haftada bir yapılan 6-8 seansla başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Selülit tedavisinde, günümüzde cihazlı uygulamalar ve enjeksiyon uygulamaları ile çok başarılı sonuçlar almak mümkündür.

Selülitlerden kurtulun

Hamilelikten Sonra VelaShape

Hamilelikten sonra hanımlar hızla kilo verirler. Fakat vücudun bazı bölgelerinde sarkmalar oluşurken, bazı bölgelerde ise bölgesel yağlar kalabilmektedir. İki durumdada VelaShape çok güzel sonuçlara ulaşmamızı sağlar.

Lenf drenaj ne işe yarar - Elos Lazer

Lenf Drenaj

Lenf drenaj uygulamasına Presso Terapi de denmektedir. Vücuttaki lenfatik ve venöz sistemi hızlandırmak için vücuda basınç yapabilen cihazlar kullanılır. Bu sayede damarlar arasında biriken sıvının drene edilmesi için imkân sağlanmış olur. Selülit tedavisi, bölgesel zayıflama, vücut sıkılaştırma, herhangi bir sebeple vücutta oluşan ödemin atılmasına yardımcı bir yöntemdir. Lenf drenaj cihazları tek başına kilo vermeyi sağlayabilecek cihazlar değildir. Fakat kilo verme ve bölgesel incelme programlarının içinde kullanılarak çok güzel sonuçlara ulaşılabilir. Lenf drenaj cihazları: Kilo verme programlarında, selülit programlarında, Lenf akımının düzenlenmesinde, Hamilelik sonrası oluşan ödem ve sarkmalarda kullanılabilir.

Karboksiterapi

Karbondioksit (CO2) gazının ihtiyaç duyulan bölgede deri altına enjekte edilmesi işlemidir. Bu bölgeye enjekte edilen karbondioksit gazının dolaşımı hızlandırması ve metabolizmayı harekete geçirmesi sağlanır. Kılcal damarlarda ki kan akışı artar, yağ eritici etki oluşur, doku yenilenmesi uyarılır. 

İşlem Korboksiterapi cihazı vasıtası ile yapılır. Cihazdan ayarlanan CO2 miktarı doku içine verilir. 

Karboksiterapi Fiyatları - Elos Poliklinik

Tanita Vücut Analizi

Tanita vücut analizi nedir?

Biyoelektrik Empedans Analizi 

El ve ayaklardan gönderilen elektrik sinyali, kasların içinde bulunan suyun içinden geçebilirken, yağ dokusunda dirençle karşılaşır. Ölçülen bu direnç miktarı veri haline getirilip Tanita cihazı tarafından işlenir ve 20 saniyeden kısa bir sürede sonuç alınır. Alınan sonuç raporuna göre size yapılacak uygulamalar planlanır.

Mezoterapi öncesi sonrası

Mezoterapi

Mezoterapi enjeksiyonu, selülit ve bölgesel incelme için, bacak, basen ve karın bölgelerine uygulama yapılmaktadır. Uygulamalarda genellikle 10-15 günlük periyotlarla yapılır. Doktorumuz tarafından hazırlanan vitamin, mineral, amino asit, enzimler ve yağ yakıcılar içeren karışımlar derinin orta tabakası dermise enjekte edilir. Mezoterapide ki amaç enjeksiyon yapılan bölgede ki yağ yakılmasını hızlandırmak ve dolaşımı arttırmak.

Kavitasyon

Ultrasonla kavitasyon; ses dalgaları kullanarak diğer dokulara zarar verilmeden yağ hücrelerinin zarlarının parçalanması işlemidir. Böylece parçalanan yağ hücreleri lenf ve kan dolaşımına katılmaları sağlanabilmektedir. Bu şekilde bölgesel incelme hedeflenmektedir. Parçalanan yağ hücreleri dolaşım sistemine katıldığı için enerji harcamak gerekmektedir. Bunun için kavitasyon uygulamasından hemen sonra tempolu yürüyüş veya bisiklet egzersizi gibi fiziksel bir aktivite yapmak çok faydalı olacaktır.

Kilo problemi olanlar Vela Shape cihazını denediniz mi?

Selülit, Bölgesel İncelme, Lenfatik Sistem

sıkça sorulan sorular

Selülitlerden kurtulmak gerçekten mümkün mü?

Merhaba Emine hanım, selülit konusu gerçekten üzerinde çok tartışma olan bir konudur. Kliniğimizde kişiye özel bir çok selülit tedavisi uygulanmaktadır. Bunlardan bahsedecek olursak: yeni Vela Shape , Mezoterapi, Ultrasaund Kavitasyon, Lipoliz Enjeksiyonu. Bu yöntemler kişiye özel işlemlerdir fakat bazen kombine olarakta kullanılmaları gerekebilir. Kliniğimizde ki Vela Shape cihazı Amerika’da bugüne kadar kozmetoloji ödülü almış tek cihazdır. Bu cihazın özelliği ise 4 işlemi aynı anda yapmasıdır. Ortalama sadece 4-8 seansta 2-4 beden incelme sağlanabilir.

87 kilodan 70 kiloya düştüm ama basen bölgesinde ki fazlalıklarımdan bir türlü kurtulamıyorum, ne yapabilirim?

Merhaba Yüksel hanım, öncelikle tebrik ederiz çok güzel kilo vermişsiniz. Sizin şikayetin gibi birçok soru alıyoruz. Maalesef bazı kişiler yapıları gereği kilo verseler de basen bölgelinde ki yağlanmadan kurtulamıyorlar. Hatta kilo verince daha dikkat çekici hale gelebiliyor. Bu durumda Yeni Vela Shape, Lipoliz enjeksiyonu veya Mezoterapi ile basen bölgesinde ki yağları eritmek mümkün ama bu işlemlerin size uygun olup olmadığına kliniğimizin doktorumuz karar vermektedir. Görüşme için sizi kliniğimize bekliyoruz.

Ben 44 yaşında bir erkeğim sadece göbek bölgemde fazlalıklarım var, erkelerde göbek bölgesi için yapabileceğiz bir şey var mı?

Merhaba Koray bey, Yeni Vela Shape cihazımız erkeklerin göbek bölgesinde ki yağları eritme konusunda başarılı bir cihaz. Haftada bir defa ve toplam 6-8 hafta kliniğimize gelerek güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Son bir yılda yaklaşık 20 kg. verdim, göbek kısmımda sarkmalar oldu bahsettiğiniz cihaz bu sarkmalar için de çözümdür?

Merhaba Özlem hanım, evet günümüzde sarkmalar için en etkili cihazlardan biri Vela Shape cihazıdır. Çünkü sarkmalar için Vela Shape cihazında sarkmalarda kullanılan radyo frekans ve kızılötesinin bir arada kullanıldığı özel bir modu vardır. Bu mod sayesinde tatmin edici sonuçlar alınmaktadır.

Bölgesel incelmede en etkili yöntem hangisidir ve fiyat öğrenebilir miyim lütfen

Merhaba İpek hanım, kliniğimizde  bölgesel incelme ve sıkılaşma için bir kaç tedavi yöntemi uygulanıyor. Bunların başında Velashap, Mezoterapi, Aqalix tedavisi ve kavitasyon uygulaması geliyor. Bazı kişilerde tek tedavi yöntemi yeterli olurken bazı kişilerde kombine tedavi uygulamak gerekebiliyor. Bu tür programlar kişisel olarak yapıldığı için öncelikle ihtiyacınızı belirlemek için sizi görmemiz gerek. Sağlıklı günler dileriz.

Vale Shape uygulaması emziren anneler için uygun mudur?

Merhaba Seda hanım, Velashape emziren anneler için gayet uygun bir işlemdir. Vücuda dışarıdan alınan herhangi bir madde söz konusu olmadığı için rahatlıkla yaptırabilirsiniz. İyi günler dileriz.

Sizi arayalım mı?

Kliniğimiz

Google Müşteri Yorumları