Sorular ve Cevaplar

Lazer Epilasyonla İlgili,

Kıl döngüsü kılın vücudumuzda ki3 evreyi tamamlamasıdır. Bu evreler; Anajen (gelişme), Katajen ( bekleme) ve telojen (dökülme) evreleirdir. Lazer epilasyonunun etkili olduğu evre Anajen yani geşilme evresidir. Bu döngü vücutta 6-8 hafta, yüz bölgesinde ise 4-6 haftadır. Bu durmda vücudumuzda ki kılların hepsi aynı evrede olmaz.

Kaç seansta biter ?

Lazer epilasyon anajen (gelişme) evresinde ki kılları etkiler. Çünkü bu evrede kıl, kıl köküne bağlıdır. Kılın üzerine yapılan lazer atışı, kıl tarafından kıl köküne direk iletir. Bu sayede kıl kökü tahrip olur ve yok olur. Tahrip olan kıl kökünden tekrar kıl çıkmaz. Fakat Kılların hepsi anajen evrede olmadığı için, katajen ve telojen evrede ki kıl kökleri etkilenmez. Bunun için seanslar tekrarlanarak, her seansta anajen evrede olan kıllar yok edilir. Bundan dolayı birden fazla seans yapmak gereklidir. 

Lazer epilasyon öncesi ?

-Uygulama yapılacak bölgeyi 2 gün önce tıraş ediniz.
-Son 2 haftada tüyleri kökünden almayınız. (ağda, cımbız, vb.)
-Son 4 haftada güneşlenmemiş ve solaryuma girmemiş olmalısınız. 
-Vücudu sıkan, saran ve sıcak tutan kıyafetler tercih edlmemektedir. 
-Uygulamaya gelince kullandığınız ilaçları belirtiniz.
-Uygulama bölgesine kozmetik ürün uygulamadan  geliniz veya gelince temizleyiniz.
-Lazer epilasyon uygulamasına aç gelmeyiniz.

-Lazer epilasyon yapılan bölgeye en az 3-4 gün nemlendirici krem kullanınız
-Lazer epilasyon yapılan bölgeyi güneşten koruyunuz ve en bir hafta 50 faktör güneş koruyucu kullanınız.
-24 saat sıcak duş ve buna benzer uygulamalara girmeyiniz. 
-Lazerden sonra 2 hafta, güneşlenmeyin ve solaryuma girmeyiniz. 
-Lazerden sonra 2 hafta,aynı bölgeye ikinci bir lazer uygulaması yaptırmayınız. 
-Uygulama alanında çıkan tüyleri kesinlikle kökten almayınız.
-Tüyler uzadığı zaman makas veya makineyle kısaltınız yada jilet kullanınız.

Lazer Epilasyonun Zararları !

Lazer epilasyon işleminden zarar görmemek ve yan etkilerini minimum düzeyde tutmak için en önemli görev sizlere düşmekte. Lazer epilasyon işlemini yaptıracağınız kliniği seçerken TC Sağlık Bakanlığından ruhsatlı ve tüm gün doktor bulunduran klinikleri tercih etmelisiniz. Lazer epilasyon işlemi güzellik salonu, güzellik merkezi, spor merkezleri, kuaför salonu gibi işletmelerde kanunen yapılması kesinlikle yasak işlemlerdir. TC Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsat almış bir klinik tercih ettiyseniz, gittiğiniz klinikte size ön bilgilendirme sonrası yazılı onam formu ile yan etkiler hakkında bilgi verilecektir.

Lazer epilasyon sonrası yanık olur mu ?

Lazer epilasyon işlemi sırasında cilt çok ısındığı için yanık olma ihtimali vardır. Kliniğimizde yanık olmaması için lazer epilasyon cihazları ile beraber kuru soğuk hava üfleyen ekstra cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde yanık ihtimali düşmekte ve uygulama yaptıran kişinin konforu çok artmaktadır. Gerçek lazer epilasyon uygulamalarında yanık izi oluşsa bile, bu izler bir kaç ay içinde kaybolurlar. Fakat IPL cihazlarla oluşan yanık izleri maalesef kalıcı olmaktadır.

Lazer epilasyon işleminin başarılı olması için :

Lazer epilasyon işleminin başarısı için öncelikle seanslarının doğru aralıklarla yaptırmanız ve aksatmamanız çok önemlidir. Cilt ve kıl tipinize uygun cihaz seçmeniz gerekir. Ortamın hijyen şartlarına dikkat etmelisiniz.

Erkeklerde lazer epilasyon farlı mı ?

Hayır kesinlikle bir fark yoktur. Aynı prosedür erkeklerde lazer epilasyon içinde uygulanır.

Lazer Ben, Çil ve Leke Silme ile ilgili

Merhaba, ben 35 yaşındayım dekolte bölgemde lekelenmeler var bunları yok etmek mümkün müdür?

Melike Hanım kliniğimizde leke tedavileri yapılmakta fakat bunun için doktorumuzun sizi görmesi gerekir. Kliniğimizi ziyaret ederseniz doktorumuz konu hakkında sizi bilgilendirecektir.

Kolay gelsin çocukluğumdan beri yüzümde çiller var. Bunları lazerle temizlemeniz mümkün mü? Mümkün ise kalıcı mı ? Ücreti ne kadar ve kaç seansta biter ?

Merhaba Eda hanım, Kliniğimizde çil tedavisi uygulaması  hocamız tarafından yapılmaktadır. Uygulama SRA sistemli lazerimiz ile 10-15 gün aralıklar ile 4 seans şeklinde uygulanır. Ağrı acı hissetmezsiniz. Doktorumuzun ön görüşmeleri ücretsizdir. Sağlıklı günler dileriz.

34 yaşında bayanım. Ergenlik döneminde yüzümde lekeler oluştu. Dermotoloji Profesörü ile çalıştığınızı görünce yazmak istedim. Acaba bu lekelerden kurtulmam mümkün mü?​

Merhaba Mine hanım, kliniğimizde leke tedavileri için bir çok yöntem  hocamız tarafından başarı ile uygulanmaktadır. Her leke tipi için ayrı tedaviler mevcut. Bunlar kimyasal peeling, karbon peeling ve lazer ile yapılan leke tedavileri gelmektedir. Sizin için hangisinini uygun olacağına doktorumuz gördükten sonra karar verecektir.

Merhabalar, annemin kollarında ve yüzünde yaşlılıktan kaynaklanan lekeler var. Bunları tedavi ediyor musunuz? Uygulamayı kim yapıyor ve ücreti ne kadar acaba?​

Merhaba Burak bey, leke tedavisi hocamız tarafından yapılıyor. Karbondioksit Fraksiyonel lazer uyguluyoruz. Çoğunlukla tek seans yeterli oluyor. Yönetmeliğimiz gereği fiyatları buradan paylaşamıyoruz. Sağlıklı günler dileriz.

Yüzümde küçük küçük 20 ye yakın ben var bunlar lazer ile yok edilebilirmi ve bu benlerin çoğu sonradan çıkma herhangi bir tehlikesi var mıdır?

Merhaba Mustafa bey, benler çok kolay ve acısız olarak lazer ile tek seansta silinebiliyor. Uygulama hocamız tarafından yapılacak. Uygulamadan önce Dermoskop cihazımız ile muayene edileceksiniz. Bizim sildiğimiz benler bir daha kesinlikle çıkmayacak ama dış etkenlere bağlı ve yaş ile alakalı olarak yeni benleriniz oluşabilir.

Doğum lekesi tedavilerinin fiyatını öğrenebilirmiyim? Yanağımda açık kahverengi bir leke var. Aşırı göze çarpmıyor makyajla kapatabiliyorum ama çok sıkıldım. O yüzden tedavi olmak istiyorum, ücretini öğrenebilir miyim?

Merhaba Havva hanım, kliniğimizde tüm leke tedavileri yapılmaktadır. Uygulama  hocamız tarafından yapılıyor. Daha net bir şeyler söylemek için doktorumuzun sizi görmesi gerekiyor. Ayrıntılı bilgi için 0312 434 44 54 den bize ulaşabilirsiniz. Fiyat işlem yapılacak bölgeye göre belirleniyor.  Sağlıklı günler dileriz.

Kliniğimiz

Google Müşteri Yorumları